Elegancja w czerni i bieli czyli aranżacja wnętrza od Hilight Design

Elegancja w czerni i bieli czyli aranżacja wnętrza od Hilight Design

Apartament spod znaku premium podany w stylu pełnym szyku i elegancji - to właśnie ostatnia realizacja pracowni Hilight Design. Czerń przeplata się tu z bielą, monolityczne płaszczyzny subtelnie i lekko korespondują ze sobą. Całość kompozycji jest niezwykle wyważona, a przy tym świeża. Tutaj aż chce się mieszkać!

Warszawska pracownia jak zwykle nie zawiodła naszych oczekiwań. Ostatnia realizacja jej autorstwa to wykończenie wnętrz apartamentu, w których projektanci zamknęli najwyższych lotów design połączony z precyzyjnie zaplanowanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Apartament o dużych przestrzeniach wypełniony jest powietrzem i światłem, które dostają się z zewnątrz przez obszerne przeszklenia.

Otwarty plan strefy dziennej

Sercem mieszkania jest strefa dzienna o otwartym planie. Praktyczne i konsekwentne strefowanie przestrzeni daje efekt niezwykle uporządkowanego i klarownego wnętrza. Wyróżnić możemy tutaj część wypoczynkową oraz część kuchenną, które rozdziela, a zarazem łączy przestrzeń jadalni. W części salonu znalazły miejsce dwie wygodne sofy oraz stolik kawowy. Wzdłuż ściany telewizyjnej poprowadzona została półka biegnąca dalej przez ścianę z kominkiem.

W strefie kuchni kluczowym elementem jest wyspa, za którą znajduje się blat roboczy umieszczony we wnęce. Do wyspy dostawiony został nieduży stół, przy którym domownicy mogą usiąść na szybkie śniadanie. Sąsiednia ściana zabudowana została w całości pojemnymi szafkami kuchennymi, których fronty tworzą monolityczną płaszczyznę. Pomiędzy salonem i kuchnią stanął obszerny stół jadalniany z dostawionymi dziesięcioma krzesłami, przygotowany na spotkania w większym gronie.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Wnętrza pełne klasy

W apartamencie wykorzystane zostały najlepsze materiały wykończeniowe - szlachetne marmury i naturalne drewno. Te pierwsze stanowią okładzinę wnęki kuchennej czy blatu wyspy, a także ściany z kominkiem w salonie. To drugie natomiast ozdabia podłogę, ocieplając tym samym przestrzeń. Projektanci postawili na redukcję kolorystyczną. We wnętrzach operują jedynie czernią i bielą, które swobodnie się przeplatają, dając razem niezwykły, zrównoważony efekt.

Nie brak tutaj wyjątkowych dodatków i wykończeń. Mowa o pięknej geometrycznej kompozycji na ścianie salonu czy też nietuzinkowej bryle pudrowego fotela. Szklane stoliki kawowe stanowią lekki kontrapunkt dla miękkich tkanin o grubym splocie, którymi tapicerowane zostały sofy. Warto zwrócić uwagę także na sztukateryjne listwy podsufitowe o wyjątkowych dekoracjach w narożnikach, a także na przykuwające wzrok oprawy oświetleniowe. Te ostatnie nie tylko efektownie oświetlają przestrzeń, ale też grają rolę niewielkich dzieł sztuki, które wybrane zostały ze szczególną uważnością.

Elegancja w czerni i bieli czyli aranżacja wnętrza od Hilight Design - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Hilight Design
Realizacja: 2019
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!