Olivia Star odkrywa plan wnętrz tarasu widokowego 130 metrów nad ziemią!

Olivia Star odkrywa plan wnętrz tarasu widokowego 130 metrów nad ziemią!

Po miesiącach oczekiwań poznajemy szczegóły tego, co czekać będzie na gości 32 piętra Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej. Zaprezentowana koncepcja potwierdza, że już w połowie lipca na wysokości blisko 130 metrów nad ziemią otwarte zostanie wyjątkowe wnętrze, a już dziś operator przestrzeni zapowiada, że w kolejnych miesiącach na odwiedzających czekać będą wydarzenia, które dodatkowo podkreślą atrakcyjność miejsca.

Na gości czekać będzie zupełnie nowa, niczym nieograniczona perspektywa patrzenia na gdańską metropolię w ujęciu 360°. Z tej wysokości można dostrzec największe trójmiejskie atrakcje, wśród których są sopockie molo, orłowskie klify czy stadion Energa Arena Gdańsk  ale przy sprzyjającej widoczności  dostrzec można także Półwysep Helski.

Olivia Star to wyjątkowy budynek. Wielu mieszkańców Trójmiasta dotychczas miało okazję podziwiać go jedynie z poziomu przechodnia albo mijało go jadąc samochodem czy „skmką”. Obecnie tworzymy wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów. Chcemy dać im możliwość spojrzenia na otaczający ich świat z nieco innej, podniebnej perspektywy.- mówi Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top. Jednak tym, co ma stworzyć z tarasu widokowego miejsce atrakcyjne dla każdego nie jest tylko zachwycający widok – dodaje.

Taras widokowy to jedynie część 32 piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator zamierza stworzyć miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych, a wszystko to w niebanalnych wnętrzach autorstwa architektki Anny Branickiej i zespołu projektowego Olivia Business Centre: Design Anatomy. Zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy w Olivii Business Centre niemalże sto tysięcy m2 powierzchni biurowych i stref wspólnych, jednak wyzwanie przed jakim stanęliśmy projektując przestrzeń widokową na 32 piętrze najwyższego na Pomorzu budynku było nieporównywalne z jakimkolwiek wcześniejszym doświadczeniem. – mówi Anna Branicka. Cała kondygnacja została podzielona na 3 strefy stylistyczne, odpowiadające temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem. Chcemy odtworzyć  klimat tych miejsc w naszym budynku, ale na tyle dyskretnie, żeby nie zaburzać widoku za oknem, a raczej z nim harmonizować – podaje Anna Branicka.

 

taras widokowy, wnętrze tarasu, aranżacja wnętrza

Dla Trójmiasta morze i zatoka zawsze były oknem na świat dlatego zespół projektowy przygotował w tej części kondygnacji akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście patrząc na ten widok, odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, stojąc na stabilnym pokładzie, a jednocześnie czując powiew wiatru i odczuwać obietnicę przynoszoną przez bezkres morza. To właśnie w tej części pietra możemy podejść do okna i wyjść na taras, aby poczuć na własnej skórze morską bryzę. Jak podaje Anna Branicka: Operujemy stylem wnętrza oraz dodatkami. Ta część piętra będzie nas codziennie witać innym obrazem. Raz zobaczymy słoneczną taflę z kilkoma rysującymi się na horyzoncie sylwetami statków, czy udekorowaną dziesiątkami żagli, a innym razem ciemne i  pełne emocji wody Zatoki Gdańskiej. To luksus, na który już za chwilę będziemy mogli sobie pozwolić w środku dnia, we wnętrzu inspirowanym stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory powstawały właśnie w Gdańsku.

Północna część kondygnacji sąsiaduje z Oliwą, jedną z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. To dzielnica, w której znajduje się Opactwo Cystersów, Katedra Oliwska i przytulony do niej Park z ogrodem botanicznym oraz majestatyczne domy i kamienice. Wnętrza w tej części piętra nawiązywać będą do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.

Najbardziej kojący widok rozpościera się w zachodniej części, skąd widać roztaczający się wokół Trójmiejski Park Krajobrazowy ze wzgórzami morenowymi starej Oliwy i Wrzeszcza. Anna Branicka: Strefa Parku Krajobrazowego oferuje nam unikatowy widok na ścianę lasu zmieniającą się o każdej porze roku. Ta część piętra pozwoli rozkoszować się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i altan. Również delikatne oświetlenie pozwoli cieszyć się efektem słońca nieśmiało wyłaniającego się zza drzew i poczuć się jak w tajemniczym lesie.

Ciekawie zaprojektowane wnętrza i piękny widok to jednak nie wszystko, co czekać będzie na odwiedzających nową trójmiejską atrakcję. Na 32 piętrze Olivii Star udostępniamy wielofunkcyjną kondygnację, na której znajdą się punkty gastronomiczne, przestrzenie ekspozycyjne i eventowe – mówi Krzysztof Dembek – Członek Zarządu Olivia Star Top.  Przez cały rok organizować będziemy wydarzenia zachęcające do odwiedzin osoby w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach. Stawiamy na szeroką gamę wydarzeń. Jesteśmy również otwarci na współpracę z instytucjami kultury czy nauki  aby stale poszerzać ofertę obiektu. Mamy świadomość, że każdego gościa tarasu widokowego wynosimy wysoko ponad ziemię, a poprzez to pozwalamy mu nie tylko spojrzeć z dystansem na codzienność ale i dać chwilę tylko dla siebie z dala od codzienności. Oferować będziemy wyjątkową atmosferę miejsca, w którym warto bywać. Liczymy więc, że czas spędzony na górze stanowić będzie jakościową formę wypoczynku i stanie się jednym z ulubionych miejsc spotkań zarówno turystów, jak i mieszkańców regionu. – dodaje K. Dembek.

Lokalizacja:  Olivia Business Centre Gdańsk `
Czas od projektu do realizacji: 6 miesięcy 

Zespół projektowy DESIGN ANATOMY:

Anna Branicka- Leader Architect

Justyna Biłat - Architect/Project Manager

Oliwia Pokojska- Architect

Anna Bronk – asystent Architekta

Weronika Budzyńska – asystent Architekta

Mateusz Szczeciński- Architect (wizualizacje) 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!