Modernizacja hotelu w centrum stolicy – warszawski Radisson Collection już otwarty

Modernizacja hotelu w centrum stolicy – warszawski Radisson Collection już otwarty

Czy gruntowna modernizacja wnętrz hotelu w zaledwie kilka miesięcy jest możliwa? Twórcy projektu przemiany warszawskiego Radisson Collection - pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Interior Design, wraz z zespołem project manager’ów i wykonawców - udowodnili, że tak. Obsługa na najwyższym poziomie, 311 nowoczesnych pokoi i apartamentów, doskonała lokalizacja w centrum miasta – to zaledwie niektóre z atrybutów zmodernizowanego, pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Collection.

Wzrost gospodarczy oraz coraz większa konsumpcja w sektorze prywatnym to bez wątpienia dwie najważniejsze przyczyny rozwoju branży hotelarskiej. Liczba hoteli z roku na rok sukcesywnie rośnie, a na to bezpośrednio wpływa zwiększanie się liczby potencjalnych konsumentów, którzy poprzez wzrost płac i wysoki poziom zaufania coraz częściej skłonni są do wydawania pieniędzy na podróże, a co za tym idzie - na noclegi w hotelach. Budowanie nowych obiektów hotelowych to niejedyny zauważalny kierunek, w którym podąża branża. Istniejące hotele, czując konkurencję ze strony tych nowych, robią wszystko aby ich oferta wciąż pozostawała atrakcyjna. Coraz popularniejsza staje się modernizacja wnętrz obiektów, które powstały kilkanaście lat temu.

Ciekawym przykładem wspomnianej wcześniej tendencji jest ponowne otwarcie warszawskiego obiektu hotelowego - Radisson Blu, który dzięki poświęceniu oraz ogromnej pracy wszystkich zaangażowanych w projekt, dołączył do grona 25 najlepszych hoteli grupy Radisson, przekształcając się w pięciogwiazdkowy Radisson Collection Hotel. Za nowoczesny projekt przemiany wnętrz hotelu odpowiada pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Interior Design.

aranżacja hotelu, aranżacja wnętrza,

Założeniem projektu i ważnym aspektem dla inwestora było przede wszystkim odnowienie wnętrz hotelu tak, aby odpowiadały współczesnym standardom i wymaganiom klientów, a także były zgodne z założeniami marki Radisson. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego, który wpisze się w powyższe wymagania, a także sprosta gustom inwestorów. W zakres projektu wchodziły pokoje oraz korytarze hotelowe i przestrzenie ogólnodostępne parteru – recepcja, lobby, bar, towarzyszące mu restauracje oraz restauracja śniadaniowa. Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że w trakcie realizacji fazy wykonawczej projektu otrzymaliśmy informację, że hotel awansuje w randze marek hoteli sieci Radisson – z Radisson Blu przekształci się w Radisson Collection, czyli dołączy do grona najlepszych hoteli tej grupy. – wyjaśnia Beata Mazur, architekt prowadzący z pracowni Iliard Architecture & Interior Design.

Prace projektowe, wliczając w to okres, w którym powstawały pokoje wzorcowe, trwały około 9 miesięcy. Modernizacja tak ekskluzywnego obiektu, który w dodatku należy do jednej z bardziej prestiżowych grup hotelowych na świecie, wymaga od architektów nie tylko estetycznego wyczucia i ogromnych umiejętności, ale również otwarcia się na współpracę oraz sugestie zaangażowanych w projekt grup decyzyjnych odpowiedzialnych za metamorfozę hotelu.

Współpraca przebiegała pomyślnie i pozytywnie – przekonuje Beata Mazur i dodaje: W przypadku znacznej części realizowanych projektów musieliśmy przejść ścieżkę pewnego rodzaju dostosowania naszej wizji do wymagań zarówno inwestorów, którzy bardzo angażowali się w koncepcję projektu, jak i przedstawicieli sieci Radisson oraz samego hotelu. Jeśli chodzi o przeszkody to nie przypominam sobie większych i bardziej znaczących niż takie, które są na porządku dziennym większości tematów – wyzwaniem natomiast była informacja o zmianie marki hotelu, o której wspomniałam wcześniej, jednak po analizie założeń i standardów technicznych tej marki, okazało się, że przygotowany projekt nie odbiega od tych standardów i jakości przewidywanych dla hoteli Radisson Collection.

aranżacja hotelu, aranżacja wnętrza,

Cały proces modernizacji hotelu, wraz z pracami projektowymi trwał zaledwie kilkanaście miesięcy. Współpraca pomiędzy architektami i inwestorami rozpoczęła się w lutym 2018 r., natomiast prace remontowe trwały do maja 2019 r. W tym krótkim czasie, dzięki ogromnej pracy wielu zaangażowanych osób, udało się wydobyć wyjątkowy charakter nowej marki hotelu, który dzięki znakomitemu poziomowi usług oraz położeniu w centralnej części stolicy, zadowoli najbardziej wymagających gości. Inspiracją dla architektów była ponadczasowość oraz duch wielkiego miasta, który znalazł swoje odwzorowanie w wyjątkowych wnętrzach.

Wnętrza stref ogólnodostępnych zaprojektowane zostały jako duże i otwarte przestrzenie. Chcemy pokazać ich skalę i pozwolić gościom na swobodę i możliwość doświadczania rozległych  wnętrz, które łączą klasykę z duchem wielkiego miasta. – mówi odpowiedzialna za projekt Beata Mazur z Iliard Architecture & Interior Design z Krakowa. Jednym z kluczowych elementów projektu, który ma zachwycić gości tuż po przekroczeniu progu hotelu, jest dekoracyjna ażurowa ściana, sięgająca od posadzki parteru, aż do sufitu kolejnego piętra. W rozległym lobby hotelowym dominują jasne kolory posadzek i ścian, które są przełamywane czernią stali, ciepłem drewna oraz odcieniami koloru niebieskiego, występującego na tapicerkach części mebli. Ważną rolę pełnią także szlachetne materiały – wzory naturalnego kamienia, pojawiające się na ścianach i blatach najważniejszych mebli, mosiężne detale podkreślające elegancję czy dekoracyjne tafle szkieł i barwionych luster. Pokoje i łazienki hotelowe są eleganckie i ponadczasowe – we wnętrzach dominują wzory białych i czarnych kamieni, struktury drewna i odcienie szarości. Ciepła dodają miękkie, welurowe tapicerki wezgłowi oraz krzeseł, a także nastrojowe oświetlenie pomieszczeń. Klimatu dopełniają czarne elementy meblowe i dekoracyjne. – dodaje Beata Mazur.

Kolejnym, ważnym elementem wystroju wnętrz są zdjęcia autorstwa Amerykanina mieszkającego w Warszawie - Erika Witsoe. Wyjątkowe ujęcia zdobią ściany pokoi, łazienek oraz stref ogólnodostępnych. Fotografie ukazują tzw. „local flavour” i przedstawiają nowoczesną Warszawę z jej historią i mieszkańcami w tle i odbiciu. Doskonałe zdjęcia Erika Witsoe nadają wnętrzom hotelu duszy i wielkomiejskiego charakteru. – mówi Beata Mazur. Kadry tego wyjątkowego fotografa pozwalają spojrzeć na miasto w nieoczywisty sposób i odnaleźć w nich ducha największych metropolii świata. Równocześnie wprowadzają do wnętrz elegancję i pozwalają na refleksję nad otaczającym nas miastem. – dodaje Beata Mazur.

Na parterze warszawskiego Radisson Collection powstała również ekskluzywna restauracja a’la carte, która ma szansę zostać swoistym sercem  i wizytówką tętniącego życiem hotelu. „Essence” – bo tak się nazywa restauracja, stanowi osobną część, wydzieloną dekoracyjnymi szklanymi ścianami, a jej wnętrze, kolorystyka i wyposażenie kontrastują z pozostałymi ogólnodostępnymi przestrzeniami. Równie ważnym elementem wnętrza jest zrealizowana w lobby dekoracyjna ażurowa ściana, którą potocznie architekci oraz inwestorzy nazwali ścianą „WOW” – ma prawie 8 metrów wysokości, w całości wykończona jest mosiądzem, a jej ażurowe przestrzenie wypełniają ruchome panele wykonane z dekoracyjnych szkieł i barwionych luster. 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!