Nowa nadzieja w Poznaniu czyli aranżacja wnętrza restauracji

Nowa nadzieja w Poznaniu czyli aranżacja wnętrza restauracji

W Poznaniu kroją się piękne przestrzenie – nowa restauracja Nadzieja obecna jest już na mapie miasta. A w lokalu oprócz wyśmienitej kuchni roślinnej znajdziemy wyszukany, niebanalny design. Piękne wnętrza wypełnia subtelna, stonowana kolorystyka. Nie brak tutaj detali, którym zawdzięczamy wyjątkowość całej kompozycji.

Restauracja Nadzieja zlokalizowana jest w Poznaniu przy ulicy Zwierzynieckiej. To tutaj serwuje się roślinne dania inspirowane izraelską kuchnią prosto z Tel Avivu. Restauracja dostarcza wrażeń nie tylko naszym kubkom smakowym – przestrzeń lokalu zaprojektowana przez Agnieszka Owsiany Studio zachwyca od progu również wyjątkowym designem. Kompozycja wnętrza oparta została o stylistykę w duchu Bauchausu, którą tak mocno da się wyczuć w architekturze nadmorskiej metropolii w Izraelu.

W przestrzeni królują jasne, ciepłe barwy z neutralnej palety kolorów, które rozsiadają się na ścianach i meblach. Te ostatnie wybierane były ze szczególną pieczołowitością – ich charakterystyczne, opływowe kształty doskonale wpisują się w ikoniczny styl modernizmu. Nie mogło zabraknąć również chromowanych detali oraz lekkich opraw oświetleniowych.

Podział i charakterystyka przestrzenie

Po przekroczeniu progu poznańskiej restauracji znajdujemy się w głównej części lokalu. To tutaj mieści się lada, przy której wyeksponowane zostały gotowe wyroby restauracji. Tuż obok ustawiony został duży stół przygotowany z myślą o większych grupach gości. Przechodząc dalej znajdujemy się w części, którą wypełniają liczne, wyższe i niższe stoliki dwuosobowe. 

Wnętrze lokalu charakteryzuje znaczna wysokość pomieszczeń oraz otwarty sufit. Tuż pod nim biegną instalacje, które podobnie jak ściany i sufit pomalowane zostały na kolor jasnego beżu. Część ścian wykończona została regularnymi, prostokątnymi płytkami w kolorze złamanej bieli. Dużą rolę w przestrzeni odgrywają obszerne przeszklenia. Wpuszczają one do wnętrza powietrze i naturalne światło.

aranżacja restauracji

Akcentujące wyposażenie

Projektantka wprowadziła do wnętrza naturalne, jasne drewno, które wykorzystane zostało jako wykończenie lady, półki czy blaty stolików. Drewno doskonale koresponduje z lekkimi tkaninami, które ozdabiają ściany. W restauracji stanęły dwa rodzaje krzeseł. Pierwsze na stalowym stelażu, o brązowym siedzisku i oparciu w skórze oraz drugie - wysokie krzesła gięte w kolorze czarnym, z plecionym siedziskiem. Ich ażurowe formy dobrze wpisują się w przestrzeń lokalu, nie powodując wrażenia przeładowania wnętrza.

Kluczowe są także dodatki, których w restauracji nie brakuje. Na ścianach zawisły piękne kompozycje wykonane z lnu w odcieniach beżu. Na drewnianych półkach rozlokowano liczną, wyszukaną ceramikę. Duże znaczenie ma także rozlokowanie punktów oświetleniowych, które dają wyjątkowy efekt szczególnie wieczorem. Przestrzeń nabiera wtedy klimatycznego, kameralnego charakteru rodem z upalnego Tel Avivu.

Nowa nadzieja w Poznaniu czyli aranżacja wnętrza restauracji – metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrza: Agnieszka Owsiany Studio 
Projekt identyfikacji wizualnej: Extra Studio
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia: PION Studio 
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji restauracji

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!