Skosy i obrysy w mieszkaniu na Jeżycach

Skosy i obrysy w mieszkaniu na Jeżycach

Jak inaczej zdynamizować przestrzeń, niż poprzez zastosowanie intensywnych barw czy licznych dekoracji? Można postawić na grę diagonali i pionów, krzyżujących się pod wieloma kątami, dającymi efekt mnogości form i kształtów. Tak właśnie zrobili Mili Młodzi Ludzie w swojej najnowszej realizacji w Jeżycach, którą wykonali we współpracy z Miaconcept.

Poznańska pracownia Mili Młodzi Ludzie swoim wyjątkowym, twórczym podejściem do wnętrz zaskakuje nie od dziś. Tym razem jednak zamiast intensywnych barw i nieoczywistych połączeń materiałowych projektanci zaproponowali nam redukcję kolorystyczną. We wnętrzach króluje biel, czerń i naturalne drewno, a mimo to przestrzeń jest pełna niespodzianem. A to wszystko dzięki nieoczywistym formom, które wprowadzone zostały do kompozycji.

Gra diagonali

W niedużym mieszkaniu zlokalizowanym w Jeżycach sercem przestrzeni jest salon otwarty na kuchnię wraz ze strefą jadalni. To tutaj szczególnie interesującą formę przybrała ściana telewizyjna, pełniąca jednocześnie rolę zabudowy. W drewnianą bryłę wpuszczona została płynnie linia światła, przecinająca wcześniej powierzchnię sufitu. Tak poprowadzone światło tworzy geometryczną wstęgę oplatającą ze sobą kolejne płaszczyzny wnętrza.

W bezpośrednim sąsiedztwie drewnianej bryły usytuowane zostały wygodna szara sofa oraz słynny fotel Barcelona obity czarną skórą. Po przeciwnej stronie ustawiony został regał, którego część uległa translokacji, tworząc tym samym kolejne diagonale dominujące we wnętrzu. Ta gra pionów i skosów odbywa się w towarzystwie silnego kontrastu bieli oraz matowej czerni ścian i elementów wyposażenia.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Proste formy

Strefa kuchni uspokaja niejako wnętrze. Minimalistyczna zabudowa o szarych frontach przerwana została jedynie wpuszczanym blatem, w który wmontowany został zlew kuchenny. Praktyczna kuchenna wyspa kontynuowana jest jako stół jadalniany, do którego dostawione zostały proste czarne krzesła typu DSW.

Proste formy dominują także w łazience ubranej w biel oraz w prywatnej sypialni. W tym drugim pomieszczeniu drewniane wezgłowie łóżka rozciągnięte zostało na całą ścianę, tworząc w ten sposób stelaż dla półek nocnych oraz niewielkiego biurka. Nie mogło zabraknąć tutaj szarych, grubych tkanin, które ocieplają przestrzeń i wprowadzają kameralną atmosferę.

Skosy i obrysy w mieszkaniu na Jeżycach - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Mili Młodzi Ludzie + Miaconcept
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Jeżyce
Zdjęcia: PION
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!