Wyprawa na księżyc czyli aranżacja klubu Moon Club & Lounge w Pradze

Wyprawa na księżyc czyli aranżacja klubu Moon Club & Lounge w Pradze

Niektóre miejsca sprawiają, że możemy poczuć się nieco jak na innej planecie. Na księżycu? Czemu nie - to właśnie tam chcą wysłać nas projektanci z pracowni Formafatal i Machar&Teichman, którzy wspólnymi siłami zaaranżowali wyjątkową przestrzeń klubową. Praski klub Moon Club & Lounge zachwyca nas wnętrzami, w których alchemiczna mistyka miesza się z kosmicznym klimatem. Zobaczcie sami!

Zlokalizowany na Starym Mieście Pragi, przy ulicy Dlouhá klub Moon powstał na początku tego roku. Miejsce nie mogło być lepsze - tętniąca życiem przestrzeń miejska, w której nie brak ciekawych, klimatycznych przestrzeni imprezowych. Tym razem jednak Inwestorom chodziło o coś więcej niż o typowy klub, jakich wiele. Przestrzeń klubu Moon miała prezentować znacznie wyższy poziom niż to, co oferują podobne miejsca w okolicy. Dzięki architektom pracowni Formafatal i Machar&Teichman działających w czeskiej stolicy, nie ma mowy o sztampowości rozwiązań czy ugrzecznionym designie.

 W budynku dawnego banku

Lokal, w którym zlokalizowany został nowy klub, to budynek, w którym mieścił się niegdyś bank. Zabytkowa kamienica o zdobnej elewacji kryje w sobie obszerną przestrzeń centralną, przykrytą przeszklonym dachem. Powstały w ten sposób wewnętrzny dziedziniec stał się istotną kwestią w projekcie wnętrza. Projektanci musieli bowiem mieć na uwadze trudne warunki akustyczne, które panują we przestrzeni. W tym celu zastosowane zostały podwójne przeszklenie powierzchni dachu, ściany buforowe oraz specjalne tynki, których zadaniem było zapewnienie maksymalnie wysokiej jakości rozchodzącego się dźwięku.

W dwukondygnacyjnej przestrzeni klubu znajdziemy zarówno parkiet taneczny w części centralnej, jak i szereg kameralnych pomieszczeń wypełnionych komfortowymi siedziskami. Na obu piętrach lokalu ulokowane zostały eleganckie przestrzenie barowe. Ten główny znajduje się tuż obok przestrzeni do tańca, wokół której w podcieniach można przysiąść w wygodnym fotelu przy drinku. Parkiet obserwować możemy również ze znajdującej się na piętrze otwartej galerii obiegającej główną część klubu.

aranżacja clubu, aranżacja wnetrza

Pozdrowienia z księżyca

Głównym motywem, wokół którego zakomponowana została cała przestrzeń, jest księżyc wraz ze swoją tajemniczością i mrokiem. W przestrzeni klubu wykorzystana została ciemna, przygaszona kolorystyka z głębokim granatem i ciemną szarością na czele. Uzupełnieniem są miedziane elementy dekoracyjne oraz stalowe konstrukcje i stelaże mebli. Szczególną rolę we wnętrzu odgrywa światło, które buduje atmosferę lokalu, dając efekt luksusu i wyszukanej elegancji.

Wyprawa na księżyc czyli aranżacja klubu Moon Club & Lounge w Pradze - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownie Formafatal i Machar&Teichman
Realizacja: 2019
Lokalizacja: ul. Dlouhá 26, Praga
Metraż: 740 m2
Zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji klubu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!