Przestrzeń, która zaskakuje czyli aranżacja apartamentu w Zlinie

Przestrzeń, która zaskakuje czyli aranżacja apartamentu w Zlinie

Zdarzają się takie przestrzenie, które same w sobie stają się dziełem sztuki. Właśnie taki efekt pracy architektów wnętrz oglądać możemy z czeskim apartamencie spod pióra pracowni petrjanda/brainwork. Przestrzeń zachwyca wyjątkowymi formami i niespotykana redukcją kolorystyczną. Pomieszczenia zatopione są w bieli - zobaczcie sami!

Apartament zlokalizowany w położonym na Morawach Zlinie to przestrzeń mierząca 156 m2. To tam, na 8. piętrze dawnego budynku fabryki butów powstała przestrzeń, która łączy w sobie stylistykę loftu z abstrakcją kompozycji. Projektanci z pracowni petrjanda/brainwork postawili sobie za zadanie połączenie obrazu miasta z wnętrzem apartamentu. W tym celu postanowili posłużyć się nie tylko olbrzymimi przeszkleniami, przez które miasto samo wprasza się do środka, ale także wyjątkowym, współczesnym designem.

Co zamiast ścian?

Projektowanym wnętrzom bardzo daleko do typowo rozwiązanych apartamentów. Tutaj przestrzeń jest otwarta i zintegrowana, a strefowanie odbywa się poprzez zastosowanie wielu poziomów posadzki. Główną częścią jest tutaj strefa dzienna. Wyznacza ją zakrzywiona ściana, będącą jednocześnie zabudową tworzącą przestrzeń siedzisk. Do przestrzeni tej należy także zabudowa kuchenna zatopiona pod antresolą.

Na antresolę prowadzi rampa wznosząca się z poziomu kuchni i części jadalni, przez część wypoczynkową z siedziskami, aż po sypialnię. Ta ostatni znajduje się na najwyższym poziomie apartamentu. Tam też znalazła miejsce zabudowana, okrągła wanna. W lofcie znajdują się jeszcze dwa pokoje, łazienka, strefa wejściowa oraz schowana nieco klatka schodowa.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Wnętrze w bieli i szkle

Przestrzeń apartamentu tworzą symbiotyczne struktury skomponowane z trójkątów, które skręcają się wokół centrum całej aranżacji. Elementy zdają się jednocześnie być zastygłe, jak i w ruchu. Ta rozbudowana kompozycja pozbawiona została zupełnie barw. Wszystkie wykorzystane materiały pokrywają odcienie bieli oraz bielona sklejka brzozowa. Uzupełnieniem jest wszechobecne szkło, które wykorzystane zostało jako ściany rozdzielające przestrzeń oraz poszczególne wykończenia.

Surowe, chłodne materiały dają efekt nowoczesnego loftu, który doskonale koresponduje z otoczeniem oraz samą przestrzenią lokalu. Całkowita redukcja kolorystyczna oraz dekoracyjna sprawiają, że ta wysublimowana kompozycja zdaje się dominować w całej aranżacji.

Przestrzeń, która zaskakuje czyli aranżacja apartamentu w Zlinie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: petrjanda/brainwork
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Zlin, Czechy
Metraż: 156 m2
Zdjęcia: BoysPlayNice
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!