Wnętrza hotelu Hampton by Hilton przy akompaniamencie fortepianów

Wnętrza hotelu Hampton by Hilton przy akompaniamencie fortepianów

W ostatnim czasie miało miejsce otwarcie jednego z bardziej wyczekiwanych hoteli na terenie Wielkopolski. Hampton by Hilton w Kaliszu ulokowany został w przestrzeni zrewitalizowanego kompleksu Calisia One, w miejscu dawnej fabryki fortepianów i pianin. Historyczna nuta pobrzmiewa we wnętrzach obiektu, których aranżacja powierzona została architektom z pracowni Molecularch.

Hotele amerykańskiej sieci Hilton kojarzone są z dobrym designem i luksusowym wypoczynkiem. I tym razem nie mogło być inaczej – przestrzeń kaliskiego hotelu zaaranżowana została ze szczególną dbałością o komfort gości oraz estetykę. Do projektu nad wnętrzami nowo otwartego obiektu zaangażowano pracownię Molecularch z architektką Ewą Wereszczyńską na czele.

Punkt sieci hoteli znalazł miejsce w zrewitalizowanym obiekcie fabryki fortepianów i pianin, założonej w 1887 przez Gustawa Arnolda Fibigera. Tradycja tego miejsca związana jest z piękną historią miasta i jego mieszkańców. Budynek fabryki od 2015 roku figuruje na liście zabytków i szczęśliwie dla niego zainteresował się nim kaliski inwestor, modernizując obiekt i włączając go na powrót w tkankę miasta jako kompleks Calise One. Fakt, że mamy do czynienia z taką perełką architektoniczną nie mógł być bez znaczenia w pracy projektantów wnętrz hotelu.

Inspiracja szukana w naturze

Projektantka Ewa Wereszczyńska stworzyła kompozycję, w której elegancja wnętrz koresponduje z harmonią odnajdywaną w otaczającej przyrodzie. Idea szukania inspiracji w naturze widoczna jest w wyborze kolorystyki wnętrz – wiodąca spokojna zieleń uzupełniona przez naturalne odcienie, takie jak piaskowy beż, lekki brąz czy subtelna szarość.

Cały gmach buduje wrażenie wyjątkowej dostojności i elegancji, które znalazły odzwierciedlenie w materiałach wykończeniowych wybranych we wnętrzach hotelowych. Znajdziemy tutaj zabudowy meblowe wykonane z forniru, naturalny kamień na ścianach czy posadzce oraz wykładziny wełniane o wysokiej gramaturze. Przy wyborze wyposażenia postawiono na polskie marki oraz lokalnych dystrybutorów. Część mebli należy do oferty marki COM40, zaś wykładziny dywanowe dostarczyła firma Carpet Studio.

aranżacja hotelu, aranżacja wnętrza,

Wejście z efektem „wow”

Już po przekroczeniu progu hotelu urzeka nas wyjątkowa przestronność obiektu. Duża przestrzeń recepcji wyposażona została w zabudowę the HUB, pełniąca także funkcję snack station oraz baru. Zaraz obok zaaranżowane zostały strefy livng zone z wygodnymi sofami i fotelami oraz work zone przeznaczona do pracy dla gości hotelu. W przestrzeni ogólnodostępnej znajduje się także część restauracyjna oraz luksusowa strefa SPA.

W 91 hotelowych pokojach na gości czeka komfortowe wyposażenie w postaci wygodnych łóżek oraz pryszniców typu walk-in. Oprócz tego obowiązkowym elementem jest biurko, nowoczesny telewizor oraz rozkładany fotel bądź sofa, pozwalające na relaks po powrocie z miasta. Wszystkie elementy zaaranżowane zostały tak, aby tworzyć spójną całość – estetyczną oraz funkcjonalną.

 Wnętrza hotelu Hampton by Hilton przy akompaniamencie fortepianów – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Ewa Wereszczyńska / Molecularch
Inwestor: Hampton by Hilton
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Kalisz
Metraż: 6000 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!