Bee Creative – przestrzeń, która zaprasza do pracy

Bee Creative – przestrzeń, która zaprasza do pracy

W warszawskim biurowcu Royal Wilanów powstała designerska, komfortowa, wysokiej klasy i zaprojektowana w zgodzie z naturą strefa coworkingowa Bee Creative.

Trend coworkingu na stałe wpisał się już w krajobraz rynku pracy. W Polsce swoje koncepty otwierają najwięksi światowi gracze. Tymczasem rodzime projekty radzą sobie równie dobrze i bez kompleksów zajmują swoje miejsce. Dla zawodów kreatywnych, freelancerów, którym znudziła się praca w domu, a także dla przedsiębiorców i pracowników firm, którzy chcą oderwać się od rutyny 

i powtarzalnych przestrzeni biurowych – dla nich wszystkich powstała autorska, coworkingowa strefa Bee Creative. Jej pomysłodawcą jest firma Capital Park, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych. Przestrzeń zaprojektowano w stylu eklektycznym łączącym proste, minimalistyczne formy ze stylem boho. Fuzja odmiennych stylistyk pozwoliła na stworzenie kompozycji idealnej – o doskonałej prezencji i świetnej funkcjonalności.

 

aranzacja przestrzeni do pracy

Tworząc projekt strefy coworkingowej architekci zadbali o to, by wystrój kojarzył się z jego nazwą. „Bee” to w języku angielskim pszczoła oraz symbol pracowitości, które w połączeniu z przymiotnikiem „creative”, czyli twórczy, daje kompozycję idealnie opisującą przestrzeń w Royal Wilanów. W nawiązaniu do motywu przewodniego,
w strefie dominuje natura i detale w kształcie plastra miodu. Wnętrze wypełnia dużo zieleni w postaci żywych roślin, dla najemców dostarczane są też ogólnodostępne świeże zioła i przyprawy. Wykorzystane do aranżacji materiały to przede wszystkim drewno i naturalny korek, które dodają ciepła i niezwykłego klimatu. Każdy element znajdujący się w Bee Creative jest miły dla oka i przyjemny w dotyku. Projektantom zależało na tym, by miejsce było komfortowe, takie, w którym z przyjemnością spędza się czas. Delikatne, stonowane kolory nawiązujące do krajobrazu łąki pozwalają użytkownikom strefy z jednej strony skoncentrować się na wykonywaniu obowiązków, z drugiej zaś złapać chwilę oddechu i nabrać sił do dalszej pracy. 

aranżacja przestrzeni biurowej

Wygodę zapewniają również specjalnie zaprojektowane dla tego miejsca meble – biurka, przegrody, zabudowa kuchenna, a chwilę rozrywki np. huśtawki. Za projekty odpowiadają rodzimi designerzy z biura projektowego 1ST Sketch Anna Pojawa.

Bee Creative oferuje komfortową przestrzeń biurową w najwyższym standardzie. Tworząc tę strefę staraliśmy się, by każdy jej element, zarówno dotyczący wystroju, jak i wyposażenia był zaprojektowany z najwyższą dbałością pod względem estetyki 

i funkcjonalności – mówi Kinga Nowakowska, inicjatorka powstania strefy coworkingowej, dyrektor operacyjna i członek zarządu w Grupie Capital Park. Dodatkowo, dostępność oferty handlowej, usługowej oraz gastronomicznej w biurowcu, możliwość skorzystania z infrastruktury dla rowerzystów, sąsiedztwo pałacu królewskiego i parku w Wilanowie, to aspekty, które czynią pracę tutaj po prostu przyjemną.

Filarem do stworzenia Bee Creative była idea „drogi wyciszania”. Przestrzeń coworkingowa została zaaranżowana w taki sposób, by ułożenie pomieszczeń wynikało ze skali ich głośności. Poruszając się po wnętrzach można zauważyć, że drogę zaczynamy od głośniejszej kuchni, tuż obok znajduje się miejsce przeznaczone na posiłki, a dalej strefa chillout z huśtawkami i rowerami, których ruch kół przy okazji naładuje telefon. Wybierając miejsce do pracy możemy zdecydować się m.in. na przestrzeń typu open space lub odizolowane i wyciszone biuro.

Bee Creative to ok. 650 mkw., na których znajduje się 20 pokoi biurowych, sale konferencyjne oraz wspólna przestrzeń obejmująca 22 w pełni ergonomiczne i doskonale wyposażone stanowiska. To także miejsce przyjazne zwierzętom, do pracy można bowiem zabrać swojego pupila.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!