W angielskim stylu czyli aranżacja wnętrza hotelu PURO

W angielskim stylu czyli aranżacja wnętrza hotelu PURO

Na otwarcie nowego hotelu PURO w Warszawie czekaliśmy od dawna. Koncept hotelowy, którego punkty od kilku lat zapełniają mapę Polski, przyzwyczaił nas do designu wysokich lotów. Przyszedł czas i na stolicę, gdzie w dzielnicy Śródmieście stanął nowowybudowany obiekt pióra JEMS Architekci. W tym dobrze wpisującym się w tkankę miasta gmachu goście hotelowi będą mogli odpocząć i zainspirować się sztuką i wzornictwem na wysokim poziomie. Tym razem za aranżację przestrzeni odpowiada brytyjska pracownia DeSallesFlint.

Hotel zlokalizowany jest przy ulicy Widok, gdzie na 8 kondygnacjach znajduje się 150 pokoi dla gości, lobby wraz z częścią wspólną, strefa restauracyjna oraz strefa relaksu SPA. W hotelu znajdziemy cztery typy pokoi w zależności od potrzeb i budżetu. Wygodne łóżka i funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że noce podczas wizyty w stolicy z pewnością zapewnią nam maksymalny komfort i wypoczynek.

aranżacja hotelu, aranżacja wnętrza,

Sztuka to podstawa

Myślą przewodnią aranżacji warszawskiego hotelu była sztuka, której obecność jest nieodzowna we wszystkich obiektach marki. Tym razem do wnętrza zaproszona została graficzka Ola Osadzińska, która wykonała dla PURO zdobiące ściany kolaże. Archiwalne mapy stolicy oblazły kwiaty i liście, tworząc piękne, botaniczne kompozycje. Wielkoformatowe kolaże przyozdabiają ściany przestrzeni wspólnych oraz lobby, korespondując z wyszukanymi materiałami wykończeniowymi.

W przestrzeniach tych królują przygaszony seledyn oraz głęboka, butelkowa zieleń zestawione z licznymi szarościami i beżami. Pełno jest tutaj przedmiotów, które niosą ze sobą historię. Taka bowiem jest nadrzędna wartość marki - dać swoim gościom pretekst to poznania duszy miasta, w którym się znajdują. Oprócz tego wnętrza części wspólnych porośnięte są przez liczne rośliny zielone, które dobrze prezentują się w towarzystwie grafik oraz surowych materiałów.

Część restauracyjna sprawia wrażenie otwartego domu, w którym każdy może poczuć się dobrze. Punktem centralnym jest tutaj prosta bryła baru, a wokół niej zaaranżowane zostały poszczególne strefy dla gości. Okrągłe loże dobre na wieczór, kilkuosobowe stoliki idealne podczas śniadania czy kolacji czy długi stół przygotowany dla większej grupy - za każdym razem dostajemy piękne tapicerki w neutralnej kolorystyce oraz drewniane i stalowe wykończenia. Dzięki dużym przeszkleniom przestrzeń jest dobrze doświetlona i pełna powietrza.

Subtelna, naturalna kolorystyka zastosowana została także w pokojach dla gości. Beże, szarości i kolorystyczne akcenty sprawiają, że wnętrza sprzyjają wyciszeniu i relaksowi. Pomocne w tym będą także duże, wygodne łóżka szwedzkiej marki Hilding. Atmosferę przestrzeni budują liczne dodatki, które sprawiają, że przestrzeń pozbawiona jest hotelowego chłodu, a wypełniona ciepłem i przytulna.

W angielskim stylu czyli aranżacja wnętrza hotelu PURO - metryczka projektu wnętrza

Projekt: DeSallesFlint
Inwestor: PURO Hotel
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: PION Studio
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!