Wnętrza od Scandilove czyli loft po skandynawsku

Wnętrza od Scandilove czyli loft po skandynawsku

Nie jest to pierwsze wnętrze projektu Scandilove, które absolutnie zwala z nóg. Projektanci, którzy zajmują się nie tylko aranżacją apartamentów, ale też ich sprzedażą, zdążyli ugruntować swoją pozycję na naszym wnętrzarskim podwórku. Projekty spod ich pióra zachwycają prostotą, redukcją kolorystyczną oraz wyszukanymi połączeniami materiałowymi. Tym razem projekt objął rewitalizację mieszkania w jednej z łódzkich kamienic. Zobaczcie sami, jak pięknie można mieszkać.

Aby poczuć klimat miejsca

Jak mówią projektanci, szczególnie istotne jest dla nich, aby mimo ingerencji w strukturę mieszkania, nie zgubiła się wyjątkowa atmosfera miejsca. W końcu zabytkowa kamienica daje całą masę smaczków, związanych z jej historią. Ściany z cegły, drewniane i odkryte żelbetowe nadproża, stare zamurowane przejścia w ścianach - wszystkie one są drobnymi elementami, które budują wyjątkowość mieszkania.

W mieszkaniu króluje minimalizm - proste umeblowanie w drewnie i szarościach. Bazą są tutaj naturalne materiały, jak drewniana posadzka oraz wspomniana już wcześniej, odkryta stara cegła. Wszystko podane jest tutaj w subtelnej odsłonie, dzięki czemu mimo nuty surowości, w mieszkaniu jest niezwykle przytulnie i klimatycznie.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Wszystko, czego potrzeba

Na 55 m2 projektantom udało się zmieścić wszystko, czego potrzeba i jeszcze więcej. Strefa wejściowa prowadzi nas do salonu, w którym znajduje się wygodna kanapa obita szarą tkaniną oraz niewysoki stolik kawowy. Po przeciwnej stronie pomieszczenia ustawiono okrągły biały stół o niefrasobliwej formie. Z przestrzeni salonu możemy przejść dalej do niewielkiej kuchni w układzie jednorzędowym. Białe fronty zabudowy sprawiają, że mimo wąskiej przestrzeni, w niczym nie przypomina ona dawnych, ciasnych kuchni.

W mieszkaniu znajduje się także sypialnia domowników z niskim łóżkiem, dostawionym do ciemnoszarej ściany. W pomieszczeniu tym projektanci w praktyczny sposób wykorzystali wnękę okienną, aranżując w jej miejscu niewielkie biurko. Także w łazience dominuje biel, którą przełamuje jedynie ciemna posadzka. Charakterystyczną cechą wnętrz od Scandilove jest niezwykła pieczołowitość - wnętrza są dopracowane w najmniejszym detalu. Pomieszczenia wypełniają nie byle jakie dodatki polskich marek jak lampka od DAD, kamienny element na ścianie UN’COMMON, czy plakat od PIGALOPUS. W kuchennych szafkach nie znajdziemy zaś zwykłej zastawy, a piękne naczynia od Mleko Living.

Wnętrza od Scandilove czyli loft po skandynawsku - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Scandilove 
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Łódź
Metraż: 55 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji loftu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!