Powiew Madrytu w aranżacji wnętrza apartamentu na warszawskim Mokotowie

Powiew Madrytu w aranżacji wnętrza apartamentu na warszawskim Mokotowie

Czy w sercu Warszawy możemy poczuć się jak w dusznej, rozgrzanej pomarańczowym słońcem Hiszpanii? Otóż tak! Przekraczając próg mokotowskiego apartamentu, przenosimy się gdzieś pomiędzy Warszawę, a Madryt. Znajdujemy tu wszystko, co najlepsze z obu stolic. Projekt, który wyszedł spod pióra architekt Anny Koszeli, uderza nas energetycznymi kolorami i wyselekcjonowanymi dodatkami. Wszystko dobrane z największą pieczołowitością, otoczone wysoką sztuką. W takich przestrzeniach trudno nie zarazić się energetyzującym, hiszpańskim klimatem.

Apartament zlokalizowany jest na Górnym Mokotowie, pośród zieleni i klimatycznych kamienic. Para inwestorów szukała miejsca, w którym mogłaby odnaleźć nutę ukochanego Madrytu. Wnętrze zostało “uszyte na miarę”, wiele elementów wystroju zaprojektowanych zostało specjalnie na potrzeby projektu. Dzięki temu przestrzeń zyskała niezwykle osobisty i zindywidualizowany charakter.

Gra przeciwieństw we wnętrzu

We wnętrzu apartamentu znajdziemy strefę dzienną o częściowo otwartym planie oraz strefę nocną z prywatnymi pomieszczeniami inwestorów. Strefa dzienna to salon wraz z jadalnią i przestrzenią kuchni, którą oddziela ściana działowa. Podział przestrzeni oraz element konstrukcyjny w postaci kolumny dynamizują wnętrze. Kluczowe znaczenie mają również obszerne, sięgające niemal sufitu przeszklenia. Znajdziemy tutaj wygodną kanapę w głęboko kobaltowym kolorze, która ustawiona została naprzeciwko zabudowy. Ta ostatnia pełni tutaj rolę ściany telewizyjnej, jednak zarówno telewizor jak i kolekcja filmowa skryte są za przesuwnymi frontami.

W drugiej części salonu znajduje się masywny, okrągły stół, otoczony fotelami o słonecznym odcieniu żółcieni. Za ścianą znajdziemy estetyczną zabudowę kuchenną, która łączy białe fronty z matowym, czarnym blatem. Czerń kontynuowana jest także na ścianie powyżej blatu. Druga część zabudowy wykonana została z naturalnego drewna. Prosta bryła zabudowy charakterystyczna dla nowoczesnych wnętrz doskonale współgra tutaj z pełną rozmachu i eklektyzmu hiszpańską estetyką.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Wnętrza pełne sztuki

Tak jak i w innych swoich realizacjach, projektantka także na Mokotowie ogromną rolę przywiązuje do wypełniającej wnętrza sztuki. Wprowadziła ona do apartamentu liczne prace polskich i zagranicznych artystów. Uwagę przykłuwają szczególnie obrazy Łukasza Stokowskiego, do których należy Abstrakcja 5, zdobiąca ścianę w salonie. Kolorystycznie koresponduje ona z głęboką barwą miękkiego obicia sofy od BoConcept. Utrzymane w modernistycznym duchu umeblowanie dobrze przeplata się z licznymi dodatkami, a także wyraźnie zaznaczonymi oprawami oświetleniowymi od Foscarini.

Powiew Madrytu w aranżacji wnętrza apartamentu na warszawskim Mokotowie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Anna Koszela Architektura Wnętrz 
Realizacja: 2015
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Rafał Lipski
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!