Tradycyjne nawiązania w aranżacji wnętrza krakowskiej siłowni

Tradycyjne nawiązania w aranżacji wnętrza krakowskiej siłowni

Siłownie i kluby fitness już dawno przestały być ciemnymi i dusznymi pomieszczeniami z podłogą wyłożoną szarym linoleum. Dzisiaj w przestrzeniach tych króluje dobry design, który jest wynikiem współpracy inwestorów z pracowniami wnętrzarskimi. Doskonałym przykładem nowoczesnej siłowni, gdzie funkcjonalność idzie w parze z estetyką jest powstający nowy oddział sieci klubów Fitness Platinium. Lokal znajdować się będzie przy ulicy Klimeckiego 1 w Orange Office Park w Krakowie, a jego otwarcie przewidziane jest na jesień tego roku.

Z Krakowem w tle

W nazwie powstającego klubu Fitness Platinium pojawia się dopisek KKF, co oznaczać ma Krakowski Klub Fitness. Jak się okazuje, projektanci potraktowali ten zwrot zobowiązująco. Wnętrza siłowni będzie bowiem wypełniał krakowski duch. Dominować mają tu biel i niebieski - zaczerpnięte z flagi miasta, a także czerwień odwołująca się do tradycyjnych strojów ludowych. Grafiki inspirowane folklorem, charakterystyczne dla regionu symbole oraz ryciny map miasta zdobić mają ściany i elementy zabudowy.

Oprócz trzech barw identyfikujących przestrzeń, we wnętrzach siłowni pojawiać się ma jasne drewno, cegła i beton architektoniczny. Ciekawym uzupełnieniem kolorystycznym jest zastosowanie chrobotka na ścianach, który ożywia przestrzeń. Chociaż przestrzeń klubu pozbawiona jest naturalnego światła, projektanci doskonale doświetlili przestrzeń, odpowiednio rozmieszczając we wnętrzach punkty świetlne.

 

aranżacja siłowni, aranżacja wnętrza

Sport dla każdego

Nowy klub zajmować ma powierzchnię 2000 m2, a w przestrzeni tej znajdować mają się różnego rodzaju strefy funkcjonalne. Przez sale fitness i strefę zajęć grupowych, po siłownię, a nawet strefę Cinema Cardio, gdzie wysiłek aerobowy uprzyjemni nam wyświetlany na dużym ekranie film. W klubie wydzielona zostanie także strefa kobiet z dużymi okrągłymi lustrami zawieszonymi na ścianach.

Przyjemną przestrzenią klubu ma być strefa wejściowa, gdzie oprócz recepcji o wykończeniach z betonu architektonicznego, umieszczone zostaną wygodne pufy i siedziska. Tutaj można będzie zaczekać na przyjaciół przed treningiem lub też zjeść coś po wysiłku. W strefie tej znajdziemy również niewielki aneks kuchenny z mikrofalówką i mikserem, z których członkowie klubu skorzystać będą mogli, aby przygotować sobie zdrowy posiłek.

Zaplecze socjalne klubu w postaci szatni i toalet to oddzielne strefy dla mężczyzn i kobiet. W obu bazą jest biel, jednak w szatni męskiej barwą przewodnią jest niebieski, w damskiej zaś - czerwony. Obie strefy zaaranżowane zostały z dużą konsekwencją stylistyczną - wyposażenie jest proste i minimalistyczne, barwy zaś nasycone i silnie dominujące w przestrzeni.

Tradycyjne nawiązania w aranżacji wnętrza krakowskiej siłowni - metryczka projektu wnętrza

Inwestor: Platinium Wellness Sp. Z o.o.
Realizacja: 2019
Metraż: 2000 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza siłowni 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!