Szlachetne materiały i prosta forma. Projekt Wyrzykowski Studio

Szlachetne materiały i prosta forma. Projekt Wyrzykowski Studio

Duże, otwarte przestrzenie płynnie przechodzące w kolejne strefy o różnych zastosowaniach. Wysokiej klasy materiały, meble i dodatki – wszystko to pozwoliło stworzyć wyjątkową aranżację w minimalistycznym stylu, ocieplonym w sypialni tkaninami. Tak właśnie wygląda dom pod Warszawą zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Wyrzykowski Studio.

Do domu wchodzi się przez przedsionek, który został oddzielony od holu dużymi drzwiami na zawiasie piwotowym. Po ich otwarciu strefa ta tworzy jedną, spójną przestrzeń, wykończoną bielonym dębem, a na posadzkach pojawia się kremowy kamień Crema de Moos. Ponadto w holu znajduje się szafa ubraniowa, a pod schodami ukryta została, za drewnianym paneligiem, toaleta.

Otwarte, doświetlone przestrzenie

Hol prowadzi do otwartej przestrzeni, łączącej salon z jadalnią i z wydzielonym aneksem kuchennym w kształcie litery C. Kuchnia jest mała, ale niezwykle funkcjonalna. Przy wejściu do kuchni po lewej stronie zlokalizowano dwie chłodziarko–zamrażarki, a po przeciwległej stronie dwa słupki z wbudowanym piekarnikiem i urządzeniem do gotowania na parze. W nawiązaniu do kolorystyki kuchni w części jadalnej salonu zlokalizowany jest stół z krzesłami wykończonymi w dębie barwionym na ciemny brąz. Natomiast centralną część salonu stanowi zabudowa z kominkiem utrzymana w minimalistycznej, modernistycznej stylistyce. Wkład kominkowy został obudowany blachą lakierowaną w kolorze czarnym, w formie pionowych lameli.

W ten sposób podkreśliliśmy kominek, jako najważniejszy element wnętrza nadając mu niską podłużną formę. Na lewo od kominka, znajduje się miejsce na telewizor oraz sprzęt audio-wideo, w obudowie z wykonanej w bielonym dębie, stanowiące mniej istotny, drugoplanowy element wnętrza. – mówi Paweł Wyrzykowski, właściciel pracowni architektonicznej Wyrzykowski Studio.

Przy kominku właściciele będą mogli relaksować się na sofie narożnej w szarej kolorystyce, nastrojowe światło zapewnić ma wyjątkowa, ażurowa lampa sufitowa Vertigo Petite Fritule. Przytulności i kameralności wnętrzu nadają miękkie szare dywany i jasnoszare zasłony. Całość dopełniają ogromne okna, które idealnie doświetlają wnętrze.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

Przechodzimy na piętro

Do sypialni na piętrze wchodzi się przez garderobę. Zabudowa szaf z garderoby przechodzi płynnie w zabudowę szaf w sypialni. Sypialnia od garderoby (strefy wejścia) została oddzielona dużymi przesuwnymi drzwiami, które po otwarciu pozwalają utworzyć wspólną przestrzeń. Sypialnia utrzymana jest w ciepłej, szarej kolorystyce, sprzyjającej relaksowi. Zastosowano tutaj dużą ilość tkaniny, nadając w ten sposób wnętrzu miękkości i przytulności.

Również łazienka została utrzymana w ciepłych, szarych odcieniach. Ściany częściowo wykończone kamieniem Armani Grey w wykończeniu szlif. Powyżej okładziny kamiennej, ściany wykończono wilgocioodporną tapetą o strukturze tkaniny.

W ten sposób przenieśliśmy przytulność i miękkość wnętrza także do łazienki. Centralnym elementem wnętrza jest duże okrągłe lustro Lee Broom Split Mirror wraz z lampą ścienną Nemo Lampe de Marseille. – dodaje Paweł Wyrzykowski.

Uwagę zwracają też umywalki zintegrowane z blatem kamiennym i w całości wykonane z kamienia – na zamówienie wg projektu. Wzrok przyciągają armatura i akcesoria łazienkowe w czarnym macie.

Szlachetne materiały i prosta forma. Projekt Wyrzykowski Studio - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Wyrzykowski Studio
Realizacja: 2019
Lokalizacja: okolice Warszawy

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!