Jak wybrać idealny materac?

Jak wybrać idealny materac?

Materac do sypialni to zakup na kilka ładnych lat. Dlatego ważne, żeby nie tylko zapewniał komfort, ale i właściwą stabilizację kręgosłupa, a także posiadał właściwości antyalergiczne. Dzięki temu obudzimy się rześcy i wyspani.

Pasuje jak ulał

Podstawowym warunkiem wyboru materaca jest dopasowanie go do wagi przyszłego użytkownika. Zaniedbanie w tej prostej sprawie będzie skutkować ciągłym niewyspaniem i bólami pleców, dlatego upewnijmy się, że wybrany model odpowiada rozmiarom naszego ciała. Najlepiej sprawdzić materac kładąc się na nim w dwóch najczęściej przybieranych podczas snu pozycjach. Najpierw układamy ciało na boku, tak aby kręgosłup ułożył się w linii prostej. Następnie odwracamy się na plecy w taki sposób, żeby odcinek lędźwiowy nie wyginał się w łuk ani nie przylegał ściśle do materaca.

Zdrowie od środka

Wygodnym, a równocześnie bardzo nowatorskim wypełnieniem materaca jest lateks termoelastyczny albo inaczej smart latex. Pozwala on łączyć zalety lateksu i pianki termoelastycznej. Ten pierwszy charakteryzuje się dużą sprężystością, podczas gdy pianka reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Tego rodzaju wkład posiada materac Dafne. Oprócz bardzo ergonomicznego wyprofilowania model ten może pochwalić się aż siedmioma strefami twardości, co pozwala na optymalne rozłożenie nacisku ciała, a co za tym idzie – daje większy komfort. Dzięki temu przeciągając się rano nie usłyszymy charakterystycznego trzaśnięcia..

Sen bez bakterii

Naturalne i ekologiczne materiały to nie tylko komfort dotyku, ale przede wszystkim zdrowy sen, bez alergenów. Lateks jest znany ze swych właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Porowata struktura tego materiału umożliwia swobodną wymianę powietrza i ciepła, dzięki której materac „oddycha”. W tak higienicznym środowisku na pewno nie rozwiną się żadne szkodliwe drobnoustroje ani alergeny.

Źródło: materiały prasowe


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!