Z ikoniczną Syrenką w tle czyli aranżacja wnętrza hotelu Mercure Warszawa Grand

Z ikoniczną Syrenką w tle czyli aranżacja wnętrza hotelu Mercure Warszawa Grand

Hotel Warszawa Mercure Grand to kultowe już miejsce na mapie stolicy. W ubiegłym roku ruszyły prace modernizacyjne części hotelu, aby przywrócić obiektowi utraconą świetność. Wstępem do wielkich zmian była renowacja przestrzeni wspólnych oraz części pokoi. Hotelowe wnętrza powracają w wielkim stylu, a motywem przewodnim jest dawna Warszawa i ikoniczny już model samochodu - Syrenka 100. Za nowy koncept obiektu odpowiada łódzka pracownia projektowa EC-5 z Łodzi.

Historia jako klucz aranżacji wnętrza

Socrealistyczny budynek, w którym mieści się dzisiejszy hotel Mercure, zlokalizowany jest przy ulicy Kruczej. Jego budowa zakończyła się w 1957 roku, a więc dokładnie wtedy, kiedy to Fabryka Samochodów Osobowych w Warszawie wypuściła pierwsze Syrenki 100. Ten kultowy samochód stał się motywem przewodnim, który wykorzystali architekci, projektując hotelowe wnętrza. Syrenka pojawia się w kolejnych wnętrzach, a szczególnie zaszczytne miejsce przypadło jej zająć w hotelowym lobby. Oryginalny, przepołowiony model samochodu ozdabia bowiem brandwall, który zgodnie z filozofią marki Mercure nawiązywać ma do historii miejsca.

Historię miasta opowiadają także liczne plakaty oraz grafiki ozdabiające ściany. Meble, którymi wypełnione zostały przestrzenie lobby, wykonane zostały przez polskich projektantów. Motyw “zmotoryzowanej” Warszawy wpleciony został także w aranżację wystroju pokoi. To tam znajdują się fototapety obrazujące dawne plany miasta i wspomniany już wcześniej samochód-ikonę.

hotel mercure aranżacja wnętrza, aranżacja wnętrza

Hotel symbolem nowoczesności

Działający niegdyś w budynku Grand Hotel Orbis przeznaczony był dla gości pobliskich ministerstw. Nic więc dziwnego, że hotel kojarzono z najbardziej postępowymi rozwiązaniami. Również w dzisiejszych, odnowionych wnętrzach oprócz nawiązań do historii znajdziemy cały szereg udogodnień odpowiadających potrzebom obecnych gości. Nic więc dziwnego, że projektanci postanowili wydzielić w przestrzeni wspólnej strefę co-workingu. Hotelowych gości nie wita klasyczna lada recepcyjna, a staje-wyspy, przy których czekają pracownicy obiektu.

Aranżacja zdominowana jest przez jasną, naturalną paletę barw, chociaż w przestrzeni lobby pojawiają się także silne kolorystyczne wprowadzenia. Butelkowa zieleń pojawia się w postaci tapicerowanego wykończenia ściany czy też prostej sztukaterii. Intensywne kolory siedzisk dobrze współgrają z subtelną bazą, uzupełnieniem całości są zaś liczne nowoczesne elementy wykończeniowe, jak stalowe stelaże czy prosta drewniana okładzina. Także w pierwszych hotelowych pokojach, które poddane zostały modernizacji, przeważa stonowana kolorystyka, którą przełamują jedynie akcenty kolorystyczne w postaci złota czy zieleni.

Z ikoniczną Syrenką w tle czyli aranżacja wnętrza hotelu Mercure Warszawa Grand - metryczka projektu wnętrza

Projekt: EC-5 Architekci / www.ec-5.com
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!