Soft loft od FUGA czyli aranżacja wnętrza biura Absolvent

Soft loft od FUGA czyli aranżacja wnętrza biura Absolvent

Mieszanka industrialu z ciepłymi kolorami i przyjemnymi tkaninami. Przenikanie się wnętrza i otoczenia. Szkło, beton i stal podane w idealnych proporcjach. Tak można byłoby wymieniać wszystkie cechy świadczące o wyjątkowości projektu pracowni FUGA Architektura Wnętrz zrealizowanego dla Grupy Absolvent. Biuro platformy rekruterskiej znajduje się w praskim Koneserze - dawnej fabryce wódki i zajmuje powierzchnię 1000 m2. Tę olbrzymią przestrzeń wypełnia swobodna atmosfera sprzyjająca kreatywnemu myśleniu i powstawaniu nowych inicjatyw. W takim biurze można pracować!

Witamy w Absolvencie

W przestrzeni biurowej firmy znajduje się sześć sal konferencyjnych, trzy pomieszczenia typu open space, dwa gabinety zarządu, coffee point i aneks kuchenny oraz trzy strefy relaksu. Już po przekroczeniu progu wita nas wielki napis “Cześć” znajdujący się w przestrzeni recepcji. Jego prosta, czarna forma dobrze współgra z betonem architektonicznym, którym wykończona została ściana, a także posadzka pomieszczenia. Rysunek białego kamienia wykorzystany został na płytach ozdabiających drewnianą ladę recepcyjną. Dzięki szklanej fasadzie przenika do wewnątrz charakterystyczny klimat obiektu Konesera wraz z jego ceglaną architekturą.

Plac Konesera obecny jest w przestrzeni obiektu dzięki zastosowanemu obszernemu przeszkleniu, które przebiega przez całe biuro, otwierając je na dziedziniec dawnej fabryki wódek. Transparentność ścian wykorzystana została również w sali konferencyjnej, która od strony korytarza może zostać przysłonięta ciężką kotarą. Wewnątrz sali ustawiony został obszerny stół o eleganckim, marmurowym blacie ze spieku kwarcowego, który doskonale koresponduje z granatem welurowych foteli i cegłą elewacji budynku. W innej sali błękitna ściana ozdobiona została funkcjonalnymi półkami z różnokolorowych kubików.

arnżacja biura, aranżacja wnetrza

Odpoczynek w pracy

Kiedy przychodzi czas na chwilę przerwy, pracownicy mogą udać się do specjalnie zaaranżowanych przestrzeni wypełnionych wygodnymi siedziskami. Miękkie pufy i poduchy, kanapy oraz siedziska w formie schodkowej pozwalają na prowadzenie towarzyskich rozmów, zaś rzutnik gwarantuje udane spotkania pracowników także po godzinach pracy. Nieopodal stref relaksu znajduje się aneks kuchenny, którego przestrzeń miała sprzyjać integracji przy lunchu czy kawie. Znajdują się tu obszerne stoły o metalowej konstrukcji i drewnianym blacie oraz hokery o regulowanej wysokości. Zarówno tutaj jak i w innych pomieszczeniach ściany przyozdabiają wielobarwne skosy, które dynamizują przestrzeń, a także wzbogacają ją kolorystycznie.

Soft loft od FUGA czyli aranżacja wnętrza biura Absolvent - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Fuga Architektura Wnętrz
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 1000 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji biura

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!