Dom w Beskidach czyli aranżacja wnętrza od Joanny Kubieniec

Dom w Beskidach czyli aranżacja wnętrza od Joanny Kubieniec

Na południu Polski, w Bielsku-Białej, będącej bramą do urokliwych Beskidów, stanął dom jednorodzinny projektu YATTA Architekci. Prosta kubatura obiektu, a także malownicze otoczenie to tylko część atutów tego miejsca. Reszta kryje się w środku, a więc w wyjątkowych, harmonijnych wnętrzach zaaranżowanych przez architektkę Joannę Kubieniec. Dom jest pełen światła i przestrzeni, a zieleń wkradająca się przez obszerne przeszklenia sprawiają, że integracja z naturą jest zauważalna gołym okiem.

Dwukondygnacyjny dom położony na obrzeżach miasta zlokalizowany został na stoku wzniesienia, z którego rozciąga się widok na góry. Inwestorami była dwójka ludzi, którzy szukali miejsca do życia w otoczeniu przyrody. Serce domu bije w części parteru, którą charakteryzuje otwarty plan przestrzeni. Przez strefę wejściową dostajemy się do salonu wraz z kuchnią i jadalnią. Na piętrze ulokowane zostały prywatne przestrzenie domowników.

aranżacja wnetrza, aranżacja domu

Z widokiem na góry

Wyjątkowym atutem obiektu jest przeszklenie strefy dziennej - przestrzeń doświetlona jest z trzech stron, dzięki czemu od poranka do wieczoru to właśnie tutaj toczy się życie. Ponadto obszerne przeszklenia otwierają wnętrze domu na zieleń otoczenia. Naturalne światło, które zalewa wnętrza, daje efekt jasnej i przyjemnej przestrzeni. Potęguje go nieskażona biel wnętrz. Biała posadzka, ściany oraz sufit to baza kolorystyczna, w którą wprowadzona została silna barwa, jaką jest granat.

Kolor granatowy wita nas już od progu - stanowi bowiem wykończenie strefy wejściowej w postaci nowoczesnej formie boazerii o wertykalnym charakterze. Boazeria przechodzi dalej wgłąb klatki schodowej, a także do strefy dziennej, płynnie przechodząc w zabudowę kuchenną. Tutaj też oprócz dużych płaszczyzn bryły zabudowy, granat znajdujemy także jako kolor obicia siedzisk. Dominanta kolorystyczna odnajdywana jest w kolejnych pomieszczeniach, gdzie czasem jego rola jest dominująca, czasem pełni rolę jedynie akcentu. Tak poprowadzona linia kolorystyczna nadaje całości aranżacji spójności.

Ważne jest także wprowadzenie wertykalnych elementów, którymi oprócz boazerii są drewniane przepierzenie, głęboko czarna, prosta balustrada schodów czy podziały przeszklonych drzwi oddzielających wewnętrzny ganek. We wnętrzu dominują proste formy wyposażenia, jednak dzięki grze materiałów i faktur, trudno byłoby zarzucić autorce projektu nudę i sztampowość. Przestrzeń domu ociepla pojawiające się gdzieniegdzie drewno, a także zieleń roślin - tych wewnątrz, a także tych za oknami. 

Dom w Beskidach czyli aranżacja wnętrza od Joanny Kubieniec - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Joanna Kubieniec
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zdjęcia: Janina Tyńska
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!