Przyprawiająca o zawrót głowy aranżacja wnętrza apartamentu w Toruniu

Przyprawiająca o zawrót głowy aranżacja wnętrza apartamentu w Toruniu

Blisko 200 m2 powierzchni, trzy piętra, prywatny ogródek i wysokie na trzy metry okna, czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do mieszkania? Tak właśnie przedstawiają się apartamenty w budynku Grand Bulvar w Toruniu - jednej z najlepszych lokalizacji na rynku nieruchomości w mieście. Ta niepowtarzalna przestrzeń oddana została w dobre ręce - aranżację jej wnętrza przygotować mieli projektanci z pracowni Grupa 52 Architekci. Dysponując takim metrażem oraz układem przestrzennym, projektanci mogli się wykazać. Projekt, który zaproponowali, zachwyci chyba każdego, bez względu na stylistyczne preferencje.

Wnętrze z potencjałem

Trzeba przyznać, że w przypadku tego wnętrza wyjątkowy efekt końcowy uzyskany został zarówno dzięki doskonałemu projektowi aranżacji, jak i samemu potencjałowi, jaki tkwił w przestrzeni. Trzy kondygnacje z antresolą sprawiają, że apartament jest niezwykle przestronny i pełen powietrza. To, co ważne, to otwarty plan przestrzeni oraz duża ilość światła słonecznego, które dostaje się do wnętrza przez olbrzymie przeszklenia. W przestrzeni apartamentu o powierzchni 195 m2 wydzielona została parterowa strefa dzienna, zaś na antresoli zaaranżowano strefę prywatną. Na poziomie -1, w tzw. piwniczkach z pełnowymiarowym stanem sufitowym, znalazła się strefa rozrywki i relaksu. Stąd też dostać się można do prywatnego ogródka.

aranżacja wnętrza, aranżacja loftu

Luksusowy loft

Aranżacja wnętrza apartamentu utrzymana jest w surowym, loftowym klimacie. Dominują tutaj szarości, stalowe konstrukcje, beton architektoniczny i cegła. Proste, minimalistyczne wyposażenie wnętrz doskonale wpisuje się w taką przestrzeń. W części dziennej znajdziemy obszerny komplet wypoczynkowy wraz ze ścianą telewizyjną i kominkiem. Strefa salonu płynnie łączy się z przestrzenią jadalni, gdzie mieści się 6-osobowy stół i wygodne, kubełkowe siedziska. Pod antresolą umiejscowiona została kuchnia w postaci jednorzędowej zabudowy oraz wyspy kuchennej wraz z dostawionymi do niej hokerami. Głównym elementem ożywiającym przestrzeń są kaskady spływających swobodnie pędów roślin umieszczonych na skraju antresoli.

Magia przestrzeni

Olbrzymia przestrzeń apartamentu pozwala na szereg zachwycających rozwiązań. Jednym z nich jest otwarta sypialnia typu Master znajdująca się na antresoli. W jej przestrzeni wydzielona została półotwarta łazienka. Piękna tapeta obrazująca przeskalowane kwiaty w palecie szarości stanowi doskonałe tło dla obszernego, tapicerowanego łóżka. Na antresoli wydzielona została także przyjemna strefa relaksu w otoczeniu regałów na książki o stalowej, czarnej konstrukcji. Tutaj też z bliska można przyjrzeć się wyjątkowemu, oryginalnemu sufitowi z 1890 r. Wnętrza wypełniają liczne piękne dekoracje, w tym zawieszone na ścianach prace Edyty Grzyb.

Przyprawiająca o zawrót głowy aranżacja wnętrza apartamentu w Toruniu - metryczka projektu wnętrza

Pracownia: Grupa 52 Architekci
Inwestor: Rockfield
Projekt: 2019
Lokalizacja: Toruń
Metraż: 195 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!