Projekt wnętrza kamienicy w Warszawie w stylu classic modern

Projekt wnętrza kamienicy w Warszawie w stylu classic modern

Najnowszy projekt pracowni Soma Architekci to połączenie klasyki i nowoczesności, w którym obie te estetyki uzupełniają się wzajemnie i zajmują równoważne pozycje. Projekt obejmował zaaranżowanie wnętrza mieszkania w kamienicy zlokalizowanej w centrum Warszawy. Eleganckie materiały wykończeniowe zestawione zostały z nowoczesnym wyposażeniem, dając piękny i wyszukany efekt końcowy. Charakterystyczna dla starego budownictwa specyfika mieszkania sprawiła, że zaproponowana przez projektantów stylistyka classic modern doskonale wpisuje się w tę przestrzeń.

Przestrzeń skąpana w bieli

Bazą projektu wnętrza mieszkania jest biel sufitów, ścian i sporej części wyposażenia. Biel przełamują szarości i beże, a także liczne wtrącenia drewna w postaci chociażby parkietu na posadzce czy elementów umeblowania. Dużą rolę odgrywają tutaj piękne płytki o drobnym, czarno-białym rysunku zdobiące posadzkę w strefie wejściowej i kuchni. Doskonałym pomysłem na zaaranżowanie wnętrza mieszkania było zastosowanie sztukaterii, która wprowadza ciekawą artykulację ścian. Dodatkowo za jej sprawą wysokie pomieszczenia typowe dla mieszkań w kamienicach stają się bardziej przytulne oraz “oswojone”.

Piękno zamknięte w szczegółach

Wnętrza mieszkania pozbawione są licznych dekoracji, zaś te, które zdecydowano się wprowadzić, wybrane są z dużą pieczołowitością. Przeważają tutaj elementy złote - dotyczy to zarówno opraw oświetleniowych czy stelaży stolików kawowych w salonie, armatury łazienkowej, jak i wykończeń zabudowy kuchennej. Ponadto przestrzeń salonu urozmaica także wprowadzenie głębokiego kobaltu. Zastosowany on został tu jako tapicerka krzeseł, poduszki czy główny motyw kolorystyczny obrazu na ścianie. W salonie oprócz tradycyjnego, bogato stylizowanego stołu i eleganckiej, wiekowej komody, znajduje się także nowoczesny regał o minimalistycznej formie. Kolejny dowód na to, że nowoczesność i klasyka mogą iść w parze.

Ciekawa jest także strefa prywatna domowników. W sypialni znajduje się obszerne, tapicerowane łóżko o pikowanym wezgłowiu. Jego welurowe obicie w intensywnym, morskim odcieniu silnie kontrastuje z subtelną kolorystyką pomieszczenia. Ścianę, do której dostawiono łóżko, dekoruje tapeta o wzorze przeskalowanych, pudrowo-różowych ważek. W łazience natomiast projektanci postawili na grę kontrastów - biel uzupełniają tutaj liczne, grafitowe elementy. To, co decyduje o odbiorze przestrzeni to piękne materiały, takie jak marmur czy płytki ceramiczne o delikatnym wzorze.

Projekt wnętrza kamienicy w Warszawie w stylu classic modern - metryczka projektu

Pracownia: Soma Architekci
Projekt: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!