Aranżacja showroomu marki Laminam projektu JMW Architekci

Aranżacja showroomu marki Laminam projektu JMW Architekci

Na początku kwietnia otwarty został drugi już showroom włoskiej marki Laminam - światowego lidera w produkcji modnych ostatnio spieków kwarcowych. Również tym razem projekt showroomu przygotowała warszawska pracownia JMW Architekci z Jakubem Wiśniewskim na czele. Punkt ekspozycyjny mieści się przy ulicy Wydawniczej, gdzie znajdują się także lokale innych marek oferujących produkty do wykończenia wnętrz. W showroomie Laminam prezentowane mają być zarówno najnowsze produkty, jak i znane i cenione bestsellery.

Ponadczasowa elegancja we wnętrzu

Produkty, które oferuje marka Laminam, to wysokiej jakości ekskluzywne materiały z najwyższej półki. Nowo otwarty showroomu nie mógł zatem zawieść nas swoim designem, w końcu to właśnie wyjątkowe poczucie smaku odróżnia Laminam od innych producentów. Wnętrze lokalu o powierzchni 100 m2 charakteryzuje elegancki minimalizm - jego zadaniem jest bowiem eksponowanie wyjątkowych materiałów, które nie potrzebują tutaj towarzystwa. Podłużny układ sali ekspozycyjnej uzupełniają znajdujące się na poprzecznych osiach aneksy. To tam znajdują się ekspozytory, w których zaprezentowane zostały płyty z oferty producenta.

Duże płaszczyzny materiałów eksponowane są także na posadzce części głównej - płyty Laminam ułożone zostały tam w formie różnokolorowych wieloboków. Ściany poszczególnych stref i pomieszczeń ozdabiają kolejne wersje spieków, dla których tło stanowi neutralna grafitowa barwa. Naturalna kolorystyka, w jakiej utrzymane są produkty marki, sprawia, że mimo dużego nagromadzenia różnych materiałów, wnętrze showroomu wydaje się klarowne i estetyczne.

showroom, aranżacja wnętrza

Przestrzeń dla klienta

Zadaniem showroomu jest ekspozycja produktów marki, ale także zapewnienie sposobności do rozmowy z doradcą. W lokalu na Wydawniczej znajdziemy zarówno wysoki blat z jasnego kamienia, przy którym można przejrzeć materiały, jak i specjalnie zaaranżowane stanowisko multimedialne. To tutaj wprowadzony został okrągły stół otoczony biało-czarnymi siedziskami, przy którym można odbyć telekonferencję z doradcą polskiej centrali marki Laminam.

Dzięki dużej przestrzeni lokalu, odwiedzający mogą swobodnie przechadzać się we wnętrzu, oglądając spieki kwarcowe, kamień naturalny, a także oferowane przez markę kominki. Nienarzucające się, piękne propozycje kompozycyjne pozwalają na zainspirowanie się, a wygodne siedziska znajdujące się w poszczególnych częściach lokalu umożliwią chwilę dłuższego zastanowienia. Cała przestrzeń pomyślana została w taki sposób, aby to wyjątkowe, eleganckie produkty Laminam mówiły same za siebie.

Aranżacja showroomu marki Laminam projektu JMW Architekci - metryczka projektu wnętrza

Projekt: JMW Architekci
Inwestor: Laminam
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Łódź
Metraż: 100 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji showroomu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!