Chce się mieszkać! Aranżacja wnętrza mieszkania w Katowicach

Chce się mieszkać! Aranżacja wnętrza mieszkania w Katowicach

Jasne i klarowne przestrzenie chyba nigdy nam się nie znudzą, a to dlatego, że w takich przestrzeniach po prostu przyjemnie się przebywa. Tym razem wyjątkowo subtelną aranżację wnętrza w stylu skandynawskim przygotowała dla nas pracownia Czajkowski Kuźniak Architekci. Mieszkanie zlokalizowane jest w Katowicach, w nowym budownictwie wielorodzinnym. Na powierzchni 57 m2 projektanci zmieścili wszystko, czego potrzeba, aby mieszkanie było funkcjonalne, a zarazem estetyczne i przestrzenne. Zobaczcie, jaką przyjemność dla zmysłów przygotowała dla nas katowicka pracownia.

Drewno i biel czyli połączenie idealne

Chociaż niektórzy mówią, że zestawienie białej barwy i jasnego drewna jest już opatrzone, projektanci z pracowni Czajkowski Kuźniak Architekci udowadniają, że pewne rozwiązania są ponadczasowe. Wnętrze katowickiego mieszkania wypełniają jasne, naturalne barwy, uzupełnione paletą szarości i grafitem. Pomieszczenia pełne są światła i powietrza, co sprawia, że przebywanie w nich to czysta przyjemność. Dodatkowym atutem jest otwarty plan części dziennej, która łączy w sobie funkcje kuchni, jadalni oraz salonu. To tutaj wprowadzone zostało drewniane przepierzenie, które subtelnie strefuje przestrzeń, oddzielając tym samym strefię kuchni od salonu.

Dominującym elementem pomieszczenia jest ciemna, grafitowa sofa umieszczona na tle ściany przyozdobionej tapetą o przeskalowanym princie. Delikatny, szkicowy rysunek kwiatów stanowi miłe dla oka urozmaicenie przestrzeni. W tej części praktyczne przepierzenie zyskało drewnianą niską półkę, która może pełnić także rolę siedziska. Zgeometryzowana drewniana kompozycja dobrze koresponduje z prostymi bryłami wyposażenia oraz pojawiającymi się czarno-białymi wzorami.

Jednorzędowa zabudowa kuchenna zbudowana jest z prostych w formie szafek o białych i drewnianych wykończeniach. Przestrzeń powyżej blatu roboczego ozdabia mozaika ułożona z płytek o kształcie plastrów miodu. Motyw ten kontynuowany jest także na kuchennej posadzce, gdzie szare sześciokątne płytki łączą się z naturalnym drewnem desek podłogowych. Zabudowa kuchenna dobrze koresponduje z pojawiającą się w strefie wejściowej monolityczną bryłą drewnianej szafy.

 

aranżacja mieszkania, aranżCJ

Relaks w domowym zaciszu

Subtelna stylistyka kontynuowana jest także w kolejnych pomieszczeniach mieszkania. W sypialni głównym elementem jest obszerne łóżko, ozdobione naturalnymi, szarymi tkaninami oraz poduszkami o roślinnym wzorze. Tam też znalazła miejsce prosta zabudowa o białych frontach. Nieco ciemniejsza kolorystyka zaproponowana została we wnętrzu łazienki, gdzie poszczególne ściany wykończone zostały głębokim grafitem. Posadzkę przyozdabiają patchworkowe płytki o biało-grafitowym wzorze. Prosta armatura łazienkowa doskonale komponuje się z panującą w pomieszczeniu oraz całym mieszkaniu prostą i minimalistyczną stylistyką.

Chce się mieszkać! Aranżacja wnętrza mieszkania w Katowicach - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Czajkowski Kuźniak Architekci
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Katowice
Metraż: 57 m2
Zdjęcia: Archifolio / Tomasz Zakrzewski
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!