Pastele i biel w aranżacji mieszkania na Mokotowie

Pastele i biel w aranżacji mieszkania na Mokotowie

Jeszcze jedna aranżacja pracowni Schudy Studio, która nie mogła ujść naszej uwadze. Piękna, wyważona przestrzeń mieszkania na warszawskim Mokotowie zachwyca od pierwszego spojrzenia. Na 40m2 królują pastele - biel, pudrowy róż i lekkie szarości, chociaż nie brakuje także silniejszych akcentów kolorystycznych. Wnętrze jest niezwykle jasne i subtelne, a przy tym zaaranżowane z dużym naciskiem na funkcjonalność. Zobaczcie, jak niewiele potrzeba, aby nadać przestrzeni wyjątkowego wyrazu.

Mieszkanie pełne powietrza

Niewielkie mieszkanie w Warszawie składa się z salonu wraz z otwartą kuchnią i niewielką przestrzenią jadalni, a także części prywatnej - sypialni oraz łazienki. Chociaż pomieszczenia są nieduże, subtelna kolorystyka oraz dobre wykorzystanie rozlokowania otworów okiennych sprawiają, że wnętrza pełne są powietrza i światła. Króluje tutaj przede wszystkim biel, a jej uzupełnieniem jest cała paleta delikatnych szarości. W przestrzeni salonu kolorystycznym uzupełnieniem jest pudrowy róż, który silnie wpływa na całość kompozycji. Różowe obicie kanapy, zwiewne zasłony czy dodatki sprawiają, że wnętrze nabiera niezwykle subtelnego charakteru.

Istotnym elementem jest także drewno, które pojawia się tutaj na podłodze, a także w postaci elementów umeblowania, jak stelaże foteli czy stolik. Drewno zakrada się także w przestrzeń zabudowy, stanowiąc wypełnienie wnęki na książki. Wykończenia oraz drobne dodatki przybierają tutaj barwę złotą, mowa o oprawach oświetleniowych oraz uchwytach szafek zabudowy. Szczególnie dobrze złote dodatki prezentują się w kuchni, gdzie doskonale korespondują z marmurem ozdabiającym ścianę.

aranżacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Czarny pazur aranżacji

Chociaż serce mieszkania zdaje się być cukierkowe, w strefie prywatnej znajdziemy nieco więcej silnych akcentów kolorystycznych. Sypialnię ożywiają przede wszystkim głęboko-turkusowe zasłony, a także czarne i ciemno-szare poduszki. Nonszalancko zawieszona lampa sufitowa o swobodnie podwieszonych żarówkach bez opraw to kolejny wyraźny, choć optycznie lekki akcent. Czerń odnajdujemy także w łazience, gdzie nie króluje już biel, a szarości betonu architektonicznego, zdobiącego ściany. Ciemna barwa wprowadzona została w postaci blatu szafki pod umywalkę, a także dodatków wypełniających przestrzeń. Oba te pomieszczenia stanowią niejako kontrapunkt dla strefy dziennej i powodują, że cała aranżacja nie jest nudna. Wręcz przeciwnie - spacer po wnętrzach pobudza naszą ciekawość i zaskakuje.

Pastele i biel w aranżacji mieszkania na Mokotowie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Schudy Studio
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 40 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!