Mieszkanie na rock’n’rollową nutę od Schudy Studio

Mieszkanie na rock’n’rollową nutę od Schudy Studio

Modny obecnie temat mikromieszkań stanowi dla projektantów jednocześnie pole do popisu jak i nie lada wyzwanie. Malutki metraż często wymaga olbrzymiej kreatywności, aby zmieścić na nim wszystko, co niezbędne. A przecież nie w tym rzecz, żeby tylko zmieścić - ważne, żeby zrobić to w sposób estetyczny i funkcjonalny. Takie właśnie podejście do zagadnienia małych przestrzeni zaprezentowali w jednej ze swoich ostatnich realizacji projektanci z warszawskiej pracowni Schudy Studio. Zaprojektowali oni po sąsiedzku wnętrze maleńkiej, bo mierzącej jedynie 18m2, kawalerki na Mokotowie. Zobaczcie efekty!

Małe, mniejsze, maluteńkie

W przestrzeni mieszkania wyróżnić możemy dwa pomieszczenia - główne, łączące w sobie funkcję pokoju gościnnego, sypialni oraz kuchni oraz oddzielną łazienkę. Przekraczając próg kawalerki znajdujemy się w niewielkiej strefie wejściowej wraz z zabudową do przechowywania. Idąc dalej po naszej lewej stronie znajduje się 1-rzędowa zabudowa kuchenna w postaci uproszczonych szafek o zaoblonych narożnikach. Sercem jest natomiast część salonu, gdzie swoje miejsce znalazła wygodna, rozkładana kanapa, niewielki kawowy stolik oraz ustawiona po przeciwnej stronie komoda wraz z telewizorem.

Istotnym elementem pomieszczenia jest także obszerna zabudowa pełniąca rolę biblioteczki. Wykonana z ciemnych, drewnianych płyt stanowi dominującą w przestrzeni bryłę. W tą bryłę niejako wkomponowane zostało pomieszczenie łazienki, które dodatkowo doświetlone zostało wewnętrznymi przeszkleniami poprowadzonymi pod sufitem, wychodzącymi na salon mieszkania. Wewnątrz łazienki znajduje się prysznic, toaleta i umywalka, a także duże lustro.

aranzacja wnetrza, aranzacja mieszkania

Przestrzeń indywidualizowana

To, co urzeka w tym malutkim mieszkaniu, to wyjątkowy charakter panujący we wnętrzu. A wszystko za sprawą nieprzypadkowego wyposażenia, które oddawać ma ducha domownika. Zawieszone na ścianach gitary, monochromatyczny plakat z filmu Rocky czy stary wzmacniacz silnie wiążą przestrzeń z mieszkającą w niej osobą. Dodatkowo przestrzeń wypełniają przyjemne dodatki, takie jak cała masa książek oraz perski dywan na podłodze.

Nie bez znaczenia są tutaj wykorzystane materiały. Odrestaurowany parkiet ułożony w klasyczną jodełkę, musztardowe obicie kanapy czy proste białe kafle w przestrzeni między kuchennymi szafkami. A jak już o kuchni mowa, nie można nie zwrócić uwagę na piękny odcień niebieskiego, wykorzystany na górne szafki, stanowiący silne uzupełnienie kolorystyczne całej kompozycji. Wnętrze to robi wrażenie niezwykle przytulnego i swobodnego, gdzie ma się ochotę odpocząć na kanapie w towarzystwie przyjaciół.

Mikromieszkanie na rock’n’rollową nutę od Schudy Studio - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Schudy Studio
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 18 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!