Klasyka w czerni czyli aranżacja mieszkania na warszawskim Mokotowie

Klasyka w czerni czyli aranżacja mieszkania na warszawskim Mokotowie

Doskonale wyważona przestrzeń, pełna niebanalnych rozwiązań i stylistycznych zaskoczeń. Taka właśnie jest aranżacja wnętrza mokotowskiego apartamentu, którego realizacja pod klucz powierzona została pracowni Soma Architekci. Architekci znani z nowoczesnych, przygotowanych z niezwykłą dbałością o detal aranżacji nie zawiedli nas i tym razem. Wnętrze apartamentu rzeczywiście zachwyca. Wszystko tutaj jest niezwykle dobrze wyważone - kolorystyka, zastosowane materiały oraz wprowadzone umeblowanie. Zapraszamy na krótki spacer po wnętrzu tego mieszkania, w którym królują czerń i biel zaserwowane w doborowym towarzystwie materiałów wykończeniowych.

Siła połączeń

To, co bez wątpienia decyduje o całości kompozycji, to umiejętne zestawianie ze sobą kolorów i materiałów. W sercu mieszkania o otwartym planie, łączącym w sobie salon i kuchnię, dominuje głęboka matowa czerń, połączona z bielą sufitów i ścian. Czarna bryła zabudowy kuchennej o prostych frontach oraz czarny blat wyspy to bez wątpienia kluczowe elementy pomieszczenia. Ich obecność łagodzi zastosowanie białego marmur na posadzce oraz kuchennych ścianach, a także piękna bryła zabudowy do przechowywania. Fronty tej ostatniej wykonane zostały z lustrzanych odbić, które niezwykle wzbogacają przestrzeń, a także powiększają ją optycznie.

W salonie umiejscowiona została wygodna sofa marki Olta, a także niski stolik o złotym stelażu i lustrzanym blacie. Złoto to istotny element całej kompozycji - pojawia się także jako uchwyty zabudowy kuchennej, a także oprawy oświetleniowe o wyszukanej, bardzo uproszczonej formie. Uwagę przykuwa także niezwykła lampa zawieszona ponad stolikiem kawowym, przypominająca rondo damskiego kapelusza. Jego ażurowa oprawa koresponduje z kolejnym istotnym elementem aranżacji - ryflowaniem, które ozdabia część zabudowy oraz kuchenną wyspę. Wykonane z ciemnego drewna podkreśla elegancki charakter przestrzeni.

aranżacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Przestrzeń sprzyjająca relaksowi

W kolejnych pomieszczeniach także dominują szlachetne materiały oraz gra czerni i bieli. W przestrzeni łazienki ściany poszczególne ściany ozdabia wykorzystany wcześniej w kuchni biały marmur, posadzkę stanowi zaś naturalne drewno. Tutaj też dominuje czarny mat, który wybrany został na pozostałe ściany pomieszczenia oraz szafkę pod umywalką. Całość wzbogaca duże odbicie lustrzane sięgające aż do sufitu.

W sypialni stosunek bieli do czerni nieco się zmienia - ta druga pojawia się jedynie jako detale, które ożywiają pomieszczenie, takie jak nocna szafka czy framugi przesuwnych drzwi. Dominuje tutaj jednak biel i paleta szarości, dzięki czemu pomieszczenie sprzyja odpoczynkowi po długim dniu w pracy. Ponad łóżkiem zawieszona została kolejna imponująca oprawa oświetleniowa - tym razem żyrandol o bogatym, kryształowym wykończeniu, który nie pozwala nam zapomnieć o luksusowym charakterze przestrzeni.

Klasyka w czerni czyli aranżacja mieszkania na warszawskim Mokotowie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Soma Architekci
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!