Hamptons style w aranżacji niewielkiego mieszkania od Zawicka-ID

Hamptons style w aranżacji niewielkiego mieszkania od Zawicka-ID

Chociaż właściwy styl hamptons kojarzy nam się głównie z dużymi przestrzeniami, mamy dowody na to, że wykorzystanie go w małych mieszkaniach również może być dobrym pomysłem. Na poparcie tej tezy mamy dla Was najnowszą realizację pracowni Zawicka-ID Projektowanie Wnętrz, gdzie na niewielkiej przestrzeni projektantka Joanna Zawicka zamknęła cały urok nienachalnej, nadmorskiej stylistyki rodem z Long Island. Królują tutaj rozbielone kolory, proste wyposażenie i redukcja zbędnych ozdobników. Jest ciepło i przytulnie!

Po pierwsze przestrzeń

Skoro projektantka do dyspozycji miała niewielki metraż mieszkania, wrażenie przestrzeni musiało zostać uzyskane w inny sposób. Architektka postawiła zatem na jasną kolorystykę, która optycznie powiększa przestrzeń i wprowadza do niego powietrze. Znajdziemy tu przede wszystkim biel, zestawioną z delikatnymi odcieniami niebieskiego. Pojawia się zarówno błękit, jak i ciemniejszy, choć nieco rozbielony granat. Uzupełnieniem są jasne szarości oraz ożywiające nieco przestrzeń drewniane wtrącenia. Kolorystyka ta sprawia, że wnętrze rzeczywiście wydaje się być przestronne.

aranżacja mieszkania, aranzacja wnętrza

Pomysłowe strefowanie

Centralna część mieszkania to strefa dzienna, na którą składa się salon wraz z niewielką przestrzenią jadalni oraz kuchnia. Oba te pomieszczenia są na siebie częściowo otwarte, częściowo zaś oddzielone znajdującą się pośrodku bryłą zabudowy kuchennej. Dodatkowo przestrzeń salonu może być zamknięta przez wykorzystanie przesuwnych drzwi, które są niezwykle pomysłowym rozwiązaniem nie wymagającym dodatkowej przestrzeni.

Niewielka L-kształtna kuchnia rozwiązana została w bardzo praktyczny sposób, łącząc wiele funkcji, w tym zapewniając przestrzeń na szybki lunch. Półki i szafki o białych frontach sprawiają, że obszerna zabudowa kuchenna nie daje przytłaczającego efektu. Kluczowym elementem tej przestrzeni jest wprowadzenie tu cegły jako wykończenie części ściany. Ten nienachalny ozdobnik dobrze wpisuje się w tę jasną i spokojną aranżację, wzbogacając ją i wprowadzając nieco różnorodności.

W salonie, gdzie głównym elementem jest tapicerowana sofa oraz niezwykle lekki w formie stolik kawowy, pojawiają się piękne, delikatne wzory. Ścianę, do której zostawiony jest stół jadalniany, zdobią grube biało-granatowe pasy, zaś na podłodze swoje miejsce znalazł jasny dywan w geometryczne, duże kształty. Główną ozdobą pomieszczenia jest umieszczona w centralnej części grafika autorstwa Ryszarda Kaji, która swoją statyką jeszcze bardziej podkreśla harmonię obecną we wnętrzu.

Hamptons style w aranżacji niewielkiego mieszkania od Zawicka-ID - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Zawicka-ID Projektowanie Wnętrz
Realizacja: 2019
Zdjęcia: Michał Młynarczyk Fotografia
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!