Słodkie życie czyli aranżacja wnętrza domu w Pabianicach

Słodkie życie czyli aranżacja wnętrza domu w Pabianicach

Ostatnia realizacja architektki Agnieszki Morawiec z Siedem Pracownia Projektowa to wizualna reprezentacja lekkości i subtelności. W projekcie aranżacji domu w Pabianicach projektantka zaproponowała delikatną kolorystykę, która doskonale komponuje się z prostymi formami wyposażenia. Wnętrze domu pełne jest światła i powietrza, które sprawiają, że przebywanie w pomieszczeniach staje się przyjemnością dla ducha i ciała.

Pudrowy róż i mydlane bańki

W myśl “dolce vita” projektantka postanowiła stworzyć przestrzeń, która rzeczywiście będzie przyjemnie słodka. Stąd też naturalna kolorystyka, ograniczona do gry szarości i beżów, zestawionych z pięknym drewnem. Pojawiające się gdzieniegdzie bezpretensjonalne naprowadzenie kolorystyczne w postaci pudrowego różu doskonale wyważa kompozycję. W kuchni, gdzie znajduje się także przestrzeń jadalni, różowy akcent znajdziemy w formie lekkich, lejących się zasłon. W przestrzeni salonu róż wkrada się w postaci poszewek poduszek ozdabiających obszerną szarą sofę.

W salonie znajduje się także inny istotny element całej aranżacji - lustrzana ściana, która w niezwykły sposób powiększa optycznie pomieszczenie. Usytuowanie lustrzanych odbić naprzeciwko obszernych przeszkleń otwierających salon na ogród sprawia, że wnętrze wypełnione jest naturalnym światłem. Pośrodku lustra znalazło swoje miejsce wielkoformatowe zdjęcie domowników, które potęguje wrażenie przytulnego i pełnego rodzinnego ciepła wnętrza.

Lustrzane elementy pojawiają się w kolejnych pomieszczeniach w postaci opraw oświetleniowych. Umieszczona ponad kuchennym stołem wisząca lampa posiada niezwykle lekkie w formie, kuliste klosze, które dzięki lustrzanemu wykończeniu przypominają mydlane bańki. Także w przestrzeni salonu wykorzystane zostały kuliste oprawy o odsuniętym pierścieniu.

aranzacja wnetrza, aranżacja domu

Piękno szlachetnych materiałów

Uwagę przykuwają materiały wykończeniowe zaproponowane we wnętrzach. Mowa tu o pięknych płytach o rysunku kamienia, które przyozdabiają ścianę salonu, kontynuowanych także na posadzce. Kamień w odcieniu ecru zestawiony został z drewnem w kolorze orzechu amerykańskiego, które wykorzystane zostało jako elementy umeblowania pomieszczenia. Wyszukane połączenia materiałów znajdziemy także w kuchni, gdzie umieszczona została prosta bryła wyspy kuchennej, skonstruowanej z grafitowych, kamiennych płyt. Tutaj także kamień zestawiony został z naturalnym, ciemnym drewnem, a także klasyczną bielą frontów zabudowy oraz kubełków krzeseł.

W swojej aranżacji projektantka nie zapomniała również o łazience, czyniąc ją przestrzenią wyjątkową, sprzyjającą relaksowi i odprężeniu. Ściany oraz posadzka wykończone zostały płytami z betonu architektonicznego. W taką bazę wpleciona została armatura łazienkowa o subtelnych, zaokrąglonych kształtach. Całość ożywia wykorzystanie pojawiającego się już wcześniej ciemnego drewna, zastosowanego jako fronty szafki pod umywalkę.

Słodkie życie czyli aranżacja wnętrza domu w Pabianicach - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Agnieszki Morawiec | Siedem Pracownia Projektowa
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Pabianice
Zdjęcia: Pion Poziom
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!