Królestwo prostych form czyli aranżacja mieszkania w Lublinie

Królestwo prostych form czyli aranżacja mieszkania w Lublinie

Niektóre aranżacje stanowią piękne kompozycje płaszczyzn i brył, gdzie te dwie ostatnie korespondują ze sobą i dobrze się uzupełniają. Właśnie taki efekt udało się uzyskać architektom z MMA Pracownia Architektury podczas gruntownej przebudowy i rearanżacji mieszkania w kamienicy. Lokal zlokalizowany w ścisłym centrum Lublina o powierzchni 50 m2 zyskał zarówno nowy układ funkcjonalny, jak i nowy wyraz stylistyczny. Wszystko jest tutaj dobrze zrównoważone, zaś proste formy zachwycają i zaciekawiają oko oglądającego.

Przestrzeń dwupokojowa z oddzielną kuchnią oraz niedoświetloną strefą wejściową została przebudowana, a w jej miejscu znalazła się przestrzeń dzienna o otwartym planie. Wyróżnić tu możemy część salonu, część kuchenną oraz łączącą je przestrzeń jadalni, a także strefę wejścia, z której dostać się można do malutkiej łazienki. Po przejściu przez strefę dzienną, trafimy do prywatnej części mieszkania, a więc sypialni domowników ze sporą przestrzenią do przechowywania, a także niewielkim miejscem do pracy.

Wyraźna dominanta kolorystyczna

Projektanci postawili na naturalne połączenia kolorystyczne, zestawiając ze sobą biel ścian i sufitu, matową czerń dużych płaszczyzn zabudowy oraz piękne, naturalne drewno posadzki i umeblowania. Całość uzupełnia paleta szarości, która nadaje wnętrzu subtelności i łagodzi silne kontrasty. Ale to, co od razu przykuwa uwagę, to słoneczna, żółta barwa stanowiąca wyraźny akcent kolorystyczny w każdym z pomieszczeń. W strefie dziennej pojawia się musztardowo-żółta kanapa, w strefie sypialni taki sam kolor obicia zastosowany został w przypadku fotela. W przestrzeni łazienki natomiast żółty zastąpiony został złotem, które rozlewa się na ścianie prysznica w postaci okazałej mozaiki.

aranżacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Płaszczyzny i bryły

To, co stanowi o odbiorze całego projektu wnętrza, to niewątpliwie zestawione ze sobą kolejne wielkoformatowe płaszczyzny. Mowa tu o dużych plamach barwnych wprowadzonych jako gładkie fronty zabudowy czy elementy wykończeniowe ozdabiające ściany i sufit. Szczególny efekt udało się uzyskać architektom w przestrzeni kuchni, gdzie zabudowę kuchenną budują matowe, białe i czarne płyty, korespondujące dobrze z posadzką o rysunku kamienia. Także funkcjonalna wyspa kuchenna wykonana została na zasadzie kontrastu - biała konstrukcja nakryta została czarnym blatem, który kontynuowany został także na ścianie oraz suficie ponad wyspą. Takie rozwiązanie nie tylko doskonale się prezentuje, ale także wprowadza praktyczne i wizualne strefowanie przestrzeni strefy dziennej.

Królestwo prostych form czyli aranżacja mieszkania w Lublinie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: MMA Pracownia Architektury
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Lublin
Metraż: 50 m2
Zdjęcia: Rafał Chojnacki Fotografia Architektury
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!