Pełna domowego ciepła aranżacja wnętrza domu w Tychach

Pełna domowego ciepła aranżacja wnętrza domu w Tychach

Piękno wnętrza nie zawsze uzyskane musi być poprzez odważne i silne założenia. Czasem idealną przestrzeń tworzą tylko wyważona kolorystyka, piękne materiały i ciekawe formy. Tylko, a raczej aż, bowiem zestawienie tych trzech elementów w doskonałej proporcji to sprawa niełatwa. Takie zadanie postawili sobie projektanci z biura projektowego Superpozycja Architekci aranżując przestrzeń tyskiego domu. Tą realizacją po raz kolejny udowodnili oni nam, że dobry design to przede wszystkim odpowiednie połączenia.

Strefa dzienna pełna światła

Sercem domu w Tychach jest znajdująca się na parterze budynku przestrzeń salonu połączonego z kuchnią, jadalnią, a także strefą wejściową. Dwie cechy tego miejsca od razu rzucają się w oczy - otwarty plan dający poczucie przestrzeni wspólnej, która sprzyja rodzinnym aktywnościom, a także obszerne przeszklenia, za sprawą których do pomieszczenia wpada naturalne światło słoneczne. Króluje tutaj biel, szarości oraz wszechobecne drewno o ciepłej, naturalnej barwie. W centralnej części pomieszczenia znajduje się obszerny stół jadalniany wraz z krzesłami o wyszukanej formie. Ponad nim zawieszone zostały dwie lampy, których abażury przywodzą na myśl unoszące się obłoki.

Po lewej stronie znajduje się strefa wypoczynku, złożona z obszernego kompletu wypoczynkowego, okrągłego stolika kawowego oraz ciekawych siedziskach na ażurowych stelażach. W rogu zamontowany został nowoczesny kominek, a obok niego stojąca lampa, która podobnie jak te nad stołem, ma zaskakującą i niebanalną formę - tym razem architekci zaproponowali diagonalę na trójnogim stelażu o prostym czarnym abażurze. Część wypoczynkowa doskonale prezentuje się w oprawie białej, minimalistycznej sztukaterii na ścianie oraz lejących się grubych zasłonach zdobiących okno. Uzupełnieniem kompozycji jest jasny dywan o grubym splocie oraz obicie siedzisk.

Integralną częścią przestrzeni jest strefa kuchenna, która oddzielona została za pomocą dostawionej do ściany wyspy. Zarówno bryła wyspy jak i filar konstrukcyjny sprawiają, że przestrzeń ta łączy się ze strefą salonu, jednocześnie zachowując funkcjonalną niezależność. Tutaj drewno będące dominującym materiałem strefy dziennej, ustępuje bieli i szarościom, które zastosowane zostały w kompozycji zabudowy kuchennej. Białe fronty o lekko zaznaczonych płycinach dobrze komponują się z prostymi szarymi płytkami zdobiącymi ścianę ponad kuchennym blatem oraz heksagonalnymi płytkami na posadzce.

aranżacja wnetrza, aranżacja domu, Superpozycja Architekci

Konsekwencja kompozycyjna

Wyważona kolorystyka i prosta, ciepła stylistyka kontynuowana jest także w kolejnych pomieszczeniach domu. W strefie wejściowej, gdzie wykorzystane zostało wykończenie posadzki kontynuowane w kuchni, znajduje się praktyczna zabudowa wraz z szafką w formie siedziska. Strefę tę oddzielają przeszklone drzwi o stalowej czarnej konstrukcji ze szprosami, które budują ciekawe wrażenie optyczne. Na piętro prowadzą nas dwubiegowe, drewniane schody, a tam otwiera się strefa prywatna właścicieli wraz z sypialnią oraz pokojem kąpielowym. Także tutaj króluje drewno oraz szarości, pojawia się także print patchworkowy zdobiący wezgłowie łóżka.

Pełna domowego ciepła aranżacja wnętrza domu w Tychach - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Superpozycja Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Tychy
Zdjęcia: Radosław Kaźmierczak Fotografia
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!