Przepełnione historią wnętrza hotelu Pałac Pakosław

Przepełnione historią wnętrza hotelu Pałac Pakosław

Dużą szczęściem jest, kiedy wyjątkowe, zabytkowe budynki trafiają w ręce ludzi, którym nie jest obojętna ich kondycja oraz niezwykła wartość kulturowa, jaką niosą. Taki los przytrafił się Pałacowi Pakosław, którego historia sięga aż 1791 roku, kiedy to rozpoczęła się jego budowa w miejscu dawnego dworu obronnego. Na przestrzeni lat klasycystyczna perełka przechodziła z rąk do rąk, zaliczając także lata podupadania w ruinę, by w końcu na początku XXI wieku przejść pod opiekę rodziny Duda. To jej zawdzięczamy proces odrestaurowania wyjątkowego miejsca, zlokalizowanego w gminie Pakosław w województwie wielkopolskim. Zapraszamy na spacer po wnętrzach hotelowych Pałacu Pakosław, w których tradycja umiejętnie przeplatana jest z powiewem nowoczesności.

Pałac Pakosław oferuje odwiedzającym 24 pokoje, z których choć każdy jest inny, wszystkie cechuje niezwykła dbałość o detal. Wystrojem wnętrz zajął się duet projektantek z Room Service architects z Poznania. Anna Brodziak i Karolina Rogalska-Niemczal, specjalizujące się w aranżacjach przestrzeni komercyjnych, postawiły na różnorodność. Stąd każdy kolejny pokój nosi inną nazwę, odpowiadającą zaproponowanej wewnątrz stylistyce. I tak wybierać możemy spośród Landrynki, Kapuśniaczka, Dziczyzny oraz 21 innych, pieczołowicie zaprojektowanych pokoi.

Wnętrza szyte na miarę

Chociaż każdy z pokoi jest inny, wszystkie je łączy wspólny mianownik - piękne, proste formy i przyjemna kolorystyka. W przypadku Bitej Śmietany królować będzie biel ścian, sufitu oraz umeblowania. Kiedy zaś wejdziemy do Miętusa dominujące będzie drewno oraz korespondujące z nim odcienie brązu i silny akcent kolorystyczny w postaci świeżej zieleni w wezgłowiu łóżek. Każdy z pokoi wyposażony został w łóżka pojedyncze lub podwójne, niewielką garderobę oraz elementy takie jak biurko czy wygodne fotele. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy podczas pobytu w hotelu.

Pokoje bez wątpienia stanowią duszę obiektu, zaś sercem jest Kuchnia Pakoslove, a więc restauracja szczycąca się wyszukanymi daniami przygotowywanymi według lokalnych przepisów i z sezonowych produktów. Oprócz restauracji w Pałacu Pakosław funkcjonuje także pub, czyli Piwnica Pakoslove, gdzie można wieczorem napić się drinka czy zjeść burgera.

aranżacja wnętrza, aranzacja pokoju hoteleowego

Miejsce dla klasyki

Jeszcze jedną częścią hotelu, o której nie można zapomnieć, jest przestrzeń bankietowo-konferencyjna, w tym sala balowa mieszcząca 120 osób. Drewniany parkiet, który zdobi podłogę, zestawiony został z ozdobną lamperią angielską na ścianach. Klimat pomieszczenia budują także wysokie okna ze szprosami, dzięki którym zieleń ogrodu wdziera się do środka. Niezwykłym pomieszczeniem pałacu jest Sala Kolumnowa. Jest to pomieszczenie na planie okręgu, w którym podziwiać można sztukaterię sufitu oraz płaskorzeźby przedstawiające sceny historyczne. Szczególnie tutaj widoczne są historia i tradycja, tak nierozerwalnie związane z tym zabytkowym obiektem.

Przepełnione historią wnętrza hotelu Pałac Pakosław - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Room Service architects
Inwestor: rodzina Duda
Lokalizacja: Pakosław
Realizacja: 2018
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji pokoi hotelowych


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!