Jodełka w roli głównej w aranżacji wnętrza od KODO

Jodełka w roli głównej w aranżacji wnętrza od KODO

Jodełka klasyczna, francuska, węgierska - w każdej postaci cieszy się ona na powrót rosnącą popularnością. Jednak kto powiedział, że jodełka zdobić może tylko posadzkę? Wielki “coming back” wracającego do łask wzoru wiąże się tym razem z wykończeniem zarówno podłogi, jak i ścian, frontów zabudowy czy elementów wyposażenia. Po jodełkę sięgnęli także architekci z pracowni KODO, czyniąc ją dominantą ich ostatniej realizacji. O dziwo wzór pominięty został w wykończeniu podłogi apartamentu, pokrywa jednak inne duże powierzchnie, dzięki czemu całość aranżacji odbiega od sztampowych rozwiązań stylistycznych.

Jodła w sercu mieszkania

Część dzienna apartamentu to otwarta przestrzeń salonu wraz ze strefą jadalni oraz kuchnią. W części centralnej znajduje się obszerna sofa w kolorze szarego melanżu oraz niewielki kawowy stolik o okrągłej formie i ażurowym stelażu. W drugiej części pomieszczenia znajduje się kuchnia, a tam piękna, niemal monolityczna zabudowa kuchenna o matowych, czarnych frontach. Jednolita forma przerwana została naturalnym drewnem blatu, kontynuowanym także na ścianie ponad nim. Przykuwającym uwagę elementem przestrzeni jest wyspa kuchenna o pięknej, prostej bryle. Tuż obok niej, w sąsiedztwie okna umieszczony został stół jadalniany o optycznie lekkiej formie. W strefie dziennej znajdują się także dwubiegowe, drewniane schody o konstrukcji z czarnych profili metalowych, prowadzące na piętro.

We wnętrzu królują naturalne barwy - czerń, szarości oraz drewno, które zestawione zostały ze sobą w idealnych, wyważonych proporcjach. Głównym ozdobnikiem, który dominuje w przestrzeni i nadaje jej charakteru, jest wzór jodełki. Wykończona w ten sposób została główna ściana pomieszczenia, a także front wyspy kuchennej. W obu przypadkach zastosowany został wzór w jasno-szarym wydaniu, który zdaje się być lekkim i nieprzytłaczającym elementem kompozycji.

aranżacja mieszkania, aranzacja wnetrza

Płytki ułożone w jodełkę

Gwóźdź programu zdobi także niewielką przestrzeń łazienki, gdzie wykorzystany został on zarówno jako posadzka jak i ściana prysznica. W obu przypadkach wykorzystane zostały płytki ułożone w klasyczną jodełkę. Na podłodze przeplatają się ze sobą płytki w całej gamie szarości, strefę mokrą prysznica przyozdabiają natomiast płytki ciemne, otoczone jasno-szarymi fugami. Pozostałe ściany pomieszczenia oraz sufit pokryte zostały bielą, zaś elementem przełamującym monochromatyczną paletę zastosowaną we wnętrzu, jest drewniana półka przerywająca bryłę zabudowy ściany. W łazience znalazła swoje miejsce także piękna złota lampa o niezwykle ciekawej formie, umieszczona ponad lustrem.

Jodełka w roli głównej w aranżacji wnętrza od KODO - metryczka projektu wnętrza

Projekt: KODO
Realizacja: 2019
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!