Aranżacja wnętrza gabinetu dentystycznego w Warszawie

Aranżacja wnętrza gabinetu dentystycznego w Warszawie

Mantyk Clinic to gabinet dentystyczny zlokalizowany na warszawskich Bielanach. Za jego wystrój odpowiada pracownia TK Architekci znana z nowoczesnych realizacji, w których królują proste formy i naturalne materiały. Architektki nie zawiodły nas także w tym przypadku, proponując estetyczne wnętrze, które mimo niewielkiego metrażu, zdaje się przestronne i pełne światła. Zadaniem projektantek była aranżacja parterowego lokalu o dużych przeszkleniach, w którym znaleźć się miały przestrzeń recepcji, gabinety oraz pomieszczenia socjalne.

Schludnie i funkcjonalnie

Jak na gabinet dentystyczny przystało, wnętrze zaprojektowane zostało w taki sposób, aby dawać poczucie sterylności i profesjonalizmu świadczonych usług. Naturalnym wydaje się wybór kolorystyki - dominującej w przestrzeni krystalicznej bieli, zestawionej z całą paletą szarości. Po przekroczeniu progu lokalu znajdujemy się w pełnej powietrza przestrzeni recepcji, w której dominującym elementem jest prosta, zgeometryzowana bryła lady recepcyjnej. Zarówno lada, jak i ściany oraz drzwi znajdujące się w strefie wejściowej pokryte są śnieżną bielą. Jasnoszary melanż posadzki uzupełnia zabudowa do przechowywania dokumentów znajdująca się w części recepcji. Uzupełnieniem całości są druciane krzesła Wire wyposażone w tapicerowane czarną skórą siedziska.

Czarne akcenty pojawiają się także w postaci interesujących opraw oświetleniowych, pojawiających się zarówno w strefie recepcji, jak i w innych pomieszczeniach. Ich industrialna forma dobrze koresponduje z betonem architektonicznym, wykorzystanym jako element wykończeniowy poszczególnych ścian. Jeszcze jednym drobnym, a jednak budującym całość kompozycji elementem, są lustrzane wykończenia o podłużnej formie, na które naniesione zostało proste, białe logo kliniki. Lustrzane odbicia wprowadzono do wnętrza także w formie dużych płaszczyzn w przestrzeni recepcji, a także w gabinecie - w postaci drzwi szafy. Ich obecność doskonale wpływa na odbiór przestrzeni, która za ich sprawą zdaje się być większa i przestronniejsza.

aranżacja gabinetu stomatoligicznego, aranżacja wnetrza

Światło przede wszystkim

Chociaż lokal nie jest duży oraz usytuowany na parterze, posiada on obszerne przeszklenia, które częściowo przykryte zostały mleczną powłoką z logiem gabinetu. Dzięki temu wprowadzają one do obiektu sporo naturalnego światła, które wypełnia wnętrze i potęguje wrażenie jasnej i sterylnej przestrzeni. Jednak nie tylko światło ożywia bardzo zachowawczą kolorystycznie i formalnie przestrzeń kliniki. Dużą rolę odgrywa tutaj także soczysta zieleń roślin, które pojawiają się w przestrzeni recepcji, a także w pozostałych pomieszczeniach. Ich obecność sprawia, że architektki śmiało mogły zrezygnować z kolorystycznych akcentów, a mimo tego stworzyć wnętrze piękne i ciekawe.

Aranżacja wnętrza gabinetu dentystycznego w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: TK Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji gabinetu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!