Minimalistyczne wnętrze domu jednorodzinnego pod Warszawą

Minimalistyczne wnętrze domu jednorodzinnego pod Warszawą

Dom, w którym jego wnętrze jest równie ważne, co otoczenie - obie przestrzenie korespondują bowiem ze sobą i wzajemnie się uzupełniają. Właśnie w takim duchu zaprojektowany został dom jednorodzinny pod Warszawą, a autorem realizacji jest studio projektowe TK Architekci. Istotnym elementem, który wpływa na odbiór wnętrz, jest sama architektura budynku. Funkcjonalny i efektowny plan domu, a także obszerne przeszklenia otwierające przestrzeń domu na ogród to elementy, które budują charakter obiektu. Wszystko tutaj dobrze się ze sobą zazębia i tworzy przyjemną dla oka całość.

Otwarty plan domu

Znajdująca się na parterze budynku strefa dzienna to przede wszystkim otwarty salon wraz z częścią jadalni oraz kuchnią. Ta obszerna przestrzeń to miejsce, w którym toczy się życie domowników. Znajdziemy tutaj obszerny komplet wypoczynkowy oraz okrągłe stoliki kawowe o lekkich stelażach. Strefę relaksu wydziela miękki szary dywan, zaś uzupełnieniem tej części jest duża stojąca lampa oraz dwa piękne obrazy autorstwa Iwony Bilskiej. Za plecami sofy ustawiony został stół jadalniany o drewnianym blacie oraz czarnym stalowym stelażu, ponad którym znajdują się dwie wiszące lampy o dużych, okrągłych kloszach.

Znajdująca się tutaj zabudowa kuchenna stanowi niemal monolityczną bryłę w matowej czerni, której jedynym przełamaniem jest otwarta półka wykończona naturalnym drewnem. W przestrzeni kuchni zlokalizowano także prostą bryłę wyspy kuchennej z dostawionymi do niej dwoma hokerami. W części dziennej dominuje głęboka czerń ścian, w które wtopiona została też zabudowa kuchenna, czarna jest tu także większa część wyposażenia, jednak mimo tego pomieszczenie nie przytłacza. Wszystko to za sprawą dobrego zakomponowania wnętrza poprzez wykorzystanie drewna posadzki oraz białych elementów, a także imponujące przeszklenia.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu, tk architekci

Prywatność przede wszystkim

Ze strefy dziennej przechodzimy do strefy nocnej, gdzie znajdują się prywatne przestrzenie domowników. Zobaczymy tu sypialnię, pokoje dziecięce oraz łazienki. Także tutaj czerń silnie determinuje całą kompozycję, choć w przestrzeniach tych zdecydowanie więcej jest bieli oraz szarości, które łagodzą aranżację i sprzyjają relaksowi. Interesująca jest przestrzeń klatki schodowej oraz holu, gdzie zainstalowane zostały ciekawe punkty świetlne w postaci listew biegnących przez ściany i sufit. Tak wykorzystane oświetlenie dobrze współgra z łamanym planem holu, co silnie dynamizuje przestrzeń.

Czerń, biel oraz drewno w idealnych proporcjach znajdujemy również w sypialni domowników, która także otwiera się olbrzymim przeszkleniem na taras otaczający dom. Tutaj też królują proste płaszczyzny i geometryczne bryły, czego dowodem jest interesująca forma łóżka w postaci szkieletu sześcianu, wykonana z czarnych stalowych kształtowników. Ściana pełniąca jednocześnie funkcję wezgłowia łóżka wykończona została naturalnym drewnem, które przyjemnie ociepla wnętrze.

Minimalistyczne wnętrze domu jednorodzinnego pod Warszawą - metryczka projektu wnętrza

Projekt: TK Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: okolice Warszawy
Metraż: ok. 200 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!