Angielski styl w polskiej łazience

Angielski styl w polskiej łazience

Kabiny prysznicowe doskonałe dla osób, które szukają stylowego wyposażenia łazienki.

Nowa seria kabin prysznicowych pojawiła się polskim rynku na początku stycznia 2012 roku. Natryski zaprojektowane i wyprodukowane w Wielkiej Brytanii zwracają uwagę elegancką stylistyką kreowaną poprzez zastosowanie dużych płaszczyzn szkła i ograniczenie do minimum ilości profili. Zabieg ten można określić mianem „angielskiej powściągliwości”, ale równie dobrze można nazwać go wpisaniem się w trendy projektowania nowoczesnych kabin prysznicowych, których estetyka ma być transparentna a użytkowość wysoka.

Kabiny Premier wykonane zostały ze szkła hartowanego o grubości 8 mm, spełniającego europejskie normy w zakresie bezpieczeństwa: EN 12150 oraz EN 12600. Szkło w standardzie zabezpieczone jest trwałą powłoką Glassguard Protection redukującą przywieranie do szkła osadów z wody oraz mydła. Szklane tafle przedzielają wyłącznie eleganckie chromowane zawiasy i uchwyty otwierania drzwi. Rolę elementu stabilizującego konstrukcję, w przypadku zastosowanej tu budowy bezramowej, pełni metalowy łuk umieszczony w górnej części kabiny. Do tej podpory, z dwóch stron mocowanej do ściany, przytwierdzone są szklane tafle.

Cechą stylistyczną kabin jest również strzelistość uzyskana dzięki podniesieniu wysokości bocznych paneli. Ściany stałe, o 5 cm wyższe niż tafle ruchome, optycznie „wyciągają” całą konstrukcję natrysku w pionie.

W serii dostępne są:

- drzwi do wnęki prawo- i lewostronne szerokości 80, 90, 100 i 120 cm,

- ścianki stałe o szerokości: 80 i 90 cm,
- kabiny ¼ koła z drzwiami otwieranymi o wymiarach 80x 80 cm, 90x90 cm,

- kabiny asymetryczne prawo- i lewostronne o wymiarach 120x90 cm,

- drzwi przesuwne o szerokości 120 cm,

- kabina ¼ koła z drzwiami przesuwnymi o wymiarach 120x90 cm.

Cechą charakterystyczną nowych kabin, na którą zwraca uwagę producent, jest ich rewolucyjnie wysoka szczelność. W Wielkiej Brytanii, gdzie wiodącym materiałem okładzin podłogowych w łazienkach jest drewno, to ogromna zaleta, ponieważ w przypadku najmniejszego nawet przecieku zniszczeniu może ulec podłoga łazienki.

Źródło: materiały prasowe

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!