Biel na wiele sposobów w projekcie mieszkania w Sopocie

Biel na wiele sposobów w projekcie mieszkania w Sopocie

JT Grupa nie po raz pierwszy zachwyca nas wyjątkowym charakterem swoich prac, przepełnionych pięknymi materiałami, wyszukanymi formami i doskonale rozwiązaną kolorystyką. Nie inaczej było w przypadku jednego z ostatnich projektów pracowni, którego tematem było wnętrze mieszkania w Sopocie. Jest to niezwykle wyważona, doskonale zaprojektowana aranżacja, dająca poczucie spokoju i harmonii. Skąpanej w bieli przestrzeni daleko do propozycji sztampowych - tutaj wszystko jest proste i naturalne, a jednocześnie nieoczywiste, bo w projekcie JT Grupa przede liczy się przede wszystkim dobrze skrojony detal.

Salon pełen światła

Sercem mieszkania jest salon wraz z otwartą kuchnią, do którego od strefy wejściowej doprowadza nas wąski korytarz. Część dzienna wypełniona jest naturalnym światłem, które wdziera się do wnętrza przez sięgające niemal sufitu obszerne przeszklenia. Oprócz światła wprowadzają one do pomieszczenia także powietrze i otwierają je na zieleń otoczenia. Podobnie jak w innych częściach mieszkania, także w salonie dominuje biel sufitu i ścian, wykończonych delikatną sztukaterią. Biel zestawiona została z posadzką w naturalnym odcieniu drewna, a także licznymi tonami szarości.

W centralnej części pokoju znajduje się obszerna rogowa sofa w gołębio-szarym, a ozdabiają ją poduszki, będące jednocześnie delikatnym akcentem kolorystycznym w postaci różu i fioletu. Tutaj też znajduje się jasnoszary fotel, a uzupełnieniem tej strefy jest piękny, mieniący się dywan oraz grube, lejące się szare zasłony. Całość przełamują czarne wtrącenia w postaci okrągłych stolików kawowych oraz konstrukcji szafki pod telewizor. Tą ostatnią wyróżnia ciekawa, zaokrąglona bryła.

Biel dominuje także w strefie kuchni - pojawia się tu śnieżnobiała zabudowa kuchenna, którą ożywia zastosowanie łupka kwarcowego oraz marmuru w przestrzeni między szafkami i blatem. Zabudowę urozmaicają także pięknie zdobione fronty szafek, które doskonale korespondują ze sztukaterią ścian. Częścią oddzielającą salon od kuchni jest wyspa, do której dostawione zostały tapicerowane beżowa tkaniną hokery.

jt grupa, aranżacja mieszkania, aranzacja wnetrza

Strefa nocna, która relaksuje

Harmonia i równowaga kontynuowane są także w części prywatnej mieszkania, a więc w sypialniach oraz łazience. Także tam dominuje biel, chociaż w kolejnych pomieszczeniach pojawiają się także akcenty kolorystyczne - odpowiednio bordo, granat oraz czerń. Ta ostatnia stanowi bardzo istotny element kompozycyjny łazienki - czarna posadzka oraz czarne fronty szafki pod umywalką sprawiają, że przestrzeń łazienki staje się ciekawym, wyłamującym nieco uzupełnieniem zaproponowanej stylistyki mieszkania.

Biel na wiele sposobów w projekcie mieszkania w Sopocie - metryczka projektu wnętrza

Aranżacja: JT Grupa
Projekt: 2018
Lokalizacja: Sopot
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!