Elegancka nowoczesność we wnętrzu apartamentu w Poznaniu

Elegancka nowoczesność we wnętrzu apartamentu w Poznaniu

Kiedy po całym dniu aktywności i otaczających nas zewsząd bodźców wielkiego miasta wracamy do domu, szukamy przede wszystkim spokoju i harmonii. Tego właśnie pragnęli dostarczyć projektanci z pracowni Banach Architekci w swojej realizacji wnętrza poznańskiego apartamentu, zlokalizowanego w Warzelni, w bezpośredniej bliskości akwenu wodnego i zieleni. W przestrzeni apartamentu króluje zredukowana, naturalna kolorystyka, proste bryły i piękne materiały, które mają dać nam poczucie bliskości z naturą.

Apartament o powierzchni 113 m2 składa się z części dziennej w postaci otwartej przestrzeni salonu, kuchni i jadalni. Tamtędy też poprzez obszerne przeszklenia można wyjść na taras, z którego rozciąga się widok na stawy browarne. Część nocna złożona jest z sypialni wraz z przylegającą do niej łazienki oraz garderoby. Budujący poczucie intymności korytarz łączący obie strefy doprowadza nas także do gabinetu oraz pralni. Te dobrze zaaranżowane relacje przestrzenne budują wyjątkowy charakter lokalu, jednocześnie doskonale wpływając na funkcjonalność użytkowania.

Kolorystyczny balans

To, co przykuwa naszą uwagę po przekroczeniu progu apartamentu, to wyważona kolorystyka zastosowana we wnętrzach. Architekci ograniczyli się do naturalnych, ciemnych barw - szarości, grafitów i czerni, które wprowadzone zostały poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów. Wszystko to ma uzasadnienie w próbie oddania charakteru Inwestora, a także uzyskania wrażenia obcowania z naturą w czystej postaci. Stąd też surowa faktura betonu architektonicznego w przestrzeni salonu czy szlachetne płytki o rysunku białego marmuru w łazience. Matowe fronty zabudowy oraz ciężkie tkaniny zestawione zostały z ciepłem drewnianej dębowej posadzki.

apartament, aranzacja wnetrza, banach

Ograniczenie detalu

W poznańskim wnętrzu przeważają duże, proste formy, które są piękne, ale także funkcjonalne. Nie znajdziemy tutaj wielu ozdobników. Dowodem tego jest niezwykle minimalistyczna zabudowa kuchenna wykonana z czarnych, matowych płyt, która swoją niemalże monolityczną bryła staje się silnym elementem dominującym w przestrzeni. Tam też znalazła miejsce analogicznie zaprojektowana wyspa kuchenna. Prosta forma zabudowy pojawia się także w przestrzeni salonu, dając tym samym sporą przestrzeń do przechowywania. Punktem centralnym strefy dziennej są dwie obszerne kanapy tapicerowane przyjemną, szarą tkaniną. Wyjątkowym elementem jest niesamowita forma lampy zawieszonej nad stołem jadalni o fantazyjnym, organicznym kształcie.

Elegancka nowoczesność we wnętrzu apartamentu w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Banach Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Poznań
Metraż: 113 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji apartamentu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!