Aranżacja nowo otwartego hotelu na luzie Moxy na warszawskiej Pradze

Aranżacja nowo otwartego hotelu na luzie Moxy na warszawskiej Pradze

Hotel Moxy stanowi alternatywę dla coraz liczniej pojawiających się w stolicy ekskluzywnych przestrzeni hotelowych o biznesowym charakterze. W przypadku Moxy mamy do czynienia z hotelem w typie lifestylowym, gdzie stawia się na komfort i luz. Obiekt o powierzchni 5447 m2 znajduje się na warszawskiej Pradze, gdzie uzupełnia on hotelową lukę w tej części miasta. Dzielnica staje się coraz częściej kierunkiem odwiedzin turystów, zaś hotel Moly pozwoli im na poznawanie kolorytu Warszawy oferując klimatyczną przestrzeń zaprojektowaną z myślą o integracji i rozrywce. Nie bez znaczenia jest lokalizacja obiektu, który znalazła się w praskim Koneserze - zrewitalizowanej dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Historyczny charakter budynku stanowi doskonałe tło dla kameralnej, swobodnej atmosfery, jaka panuje wewnątrz. 

Serce obiektu

Najważniejszą częścią hotelu Moxy jest spektakularne lobby, którego przestrzeń zajmuje aż 500 m2. W lobby wydzielone zostały strefa do zabawy, wypoczynku oraz pracy, w zależności od potrzeb gości. Tam też znajduje się bar, którego przestrzeń zakreśla monolityczna lada o grubym, kamiennym blacie oraz stalowa konstrukcja znajdująca się ponad ladą. Przestrzeń baru urozmaicają słupy pomalowane na turkusowy odcień będące elementem konstrukcyjnym budynku. W pozostałej przestrzeni lobby, w której królują szarość betonu architektonicznego i surowe metalowe stelaże, kluczową rolę odgrywa dekoracyjne oświetlenie w postaci taśm LED. Ich neonowe, różnokolorowe światło buduje klimat wnętrza, a także wprowadza imprezową atmosferę. Obszerna otwarta strefa lobby wypełniona została wygodnymi siedziskami o kolorowych tapicerkach, rozstawionych wokół niskich stolików.

hotel, moxy, aranżacja wnętrz

Nieszablonowy design

Oprócz części wspólnej goście mają do dyspozycji 141 hotelowych pokoi, do których prowadzą długie korytarze o nastrojowym oświetleniu. W samych pokojach czeka na nas industrialny design, korespondujący ze stylistyką zaproponowaną w lobby. Także tutaj dominującą barwą jest szarość, która zestawiona została z naturalnym drewnem, wykorzystanym jako wezgłowia łóżek czy okładzina ściany telewizyjnej. Nie mogło zabraknąć tu również stalowych konstrukcji w czerni. Surowy klimat przeniesiony został także do przestrzeni łazienki, gdzie połączona została biel płytek ceramicznych z naturalną barwą betonu architektonicznego. Wprowadzone tutaj zostały także elementy dekoracyjne i wykończeniowe w kolorze czarnego matu, a także przewijająca się gdzieniegdzie butelkowa zieleń.

Aranżacja nowo otwartego hotelu na luzie Moxy na warszawskiej Pradze - metryczka projektu wnętrza

Inwestor: Liebrecht & wooD, BBI Development
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 5447 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!