Jedną nogą w przyszłości czyli futurystyczna aranżacja mieszkania od KODO

Jedną nogą w przyszłości czyli futurystyczna aranżacja mieszkania od KODO

O tym, że design nie musi podążać jasno wyznaczonymi ścieżkami, po raz kolejny przekonują nas projektanci z pracowni KODO. Ich ostatnia realizacja to aranżacja mieszkania we Wrocławiu, którego z pewnością nie można określić jako sztampowe. Pracownia KODO przyzwyczaiła nas już do wysokiej funkcjonalności i świeżego spojrzenia na design, proponując dobrze przemyślane i charakterystyczne przestrzenie. Nie inaczej było i tym razem - mieszkanie jest stylistycznie kompletne, a kolejne wnętrza zapraszają do poszukiwania ciekawych smaczków.

Odważny futuryzm

Stylistyka, jaką proponują projektanci, już na pierwszy rzut oka przypomina konwencję zakorzenioną w marzeniach o podboju kosmosu i odległych planetach. We wnętrzach króluje nowoczesny minimalizm, efektowne formy wyposażenia i zredukowana kolorystyka. Nie można tutaj mówić o braku dekoracyjności, choć wszelkie ozdobniki przyjmują tu raczej surową postać. Kompozycja opiera się na sile kontrastów czerni i bieli, zestawionych odważnie, niemalże bez szarych “kompromisów”. Gdzieniegdzie pojawiają się tylko intensywne plamy barwne w postaci czerwieni.

kodo, aranzacja wnetrza, aranzacja mieszkania

Przestronny salon z kuchnią

Sercem mieszkania jest salon połączony z kuchnią o otwartym planie. To, co przykuwa wzrok po przekroczeniu progu, to wyraźne, czarne wyżłobienia w podwieszanym suficie, w których ukryte zostały reflektory. Znajdziemy tu również obszerny komplet wypoczynkowy, tapicerowany czarnym welurem oraz niskie stoliki kawowe o blacie z czarnego szkła i lustrzanej konstrukcji. Na przeciwko sofy znajduje się ściana telewizyjna przypominająca centrum dowodzenia - umieszczony po środku telewizor flankują kolumny głośników oraz sięgające sufitu słupki zabudowy. Kluczowe znaczenie odgrywa także delikatne oświetlenie LED ukryte w ścianach.

W pomieszczeniu znajduje się także zabudowa kuchenna złożona z szafek o prostych, białych frontach oraz czarnych blatach. Ciekawym rozwiązaniem jest wykończenie ściany kuchennej w postaci czarnych płytek ułożonych we francuską jodełkę. Do U-kształtnej zabudowy dostawiony został wysoki blat, przy którym ustawiono tapicerowane beżową skórą hokery o lustrzanej podstawie. Nieco dalej natomiast swoje miejsce znalazł stół o blacie z białego szkła i lustrzanej konstrukcji, który doskonale koresponduje z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia. Przy stole ustawiono efektowne krzesła o niezwykłej, nowoczesnej bryle.

Gra światła w łazience

W przestrzeni łazienki projektanci postawili na prostą armaturę, dzięki czemu mogli sobie pozwolić na zabawę światłem i bryłą. Wielopłaszczyznowy sufit ozdabia intensywne oświetlenie LED w kolorze ultrafioletu. Wykończenie ścian w postaci czarnego szkła oraz obszerne lustro odbijają liczne punkty świetlne, tworząc kosmiczne wrażenie. Wszystko to uzupełniają płytki o geometrycznym czarno-białym princie, znajdujące się zarówno na podłodze, jak i na jednej ze ścian pomieszczenia.

Jedną nogą w przyszłości czyli futurystyczna aranżacja mieszkania od KODO - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia KODO
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Wrocław
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!