Opowieść o pięknych wnętrzach w hotel Raffles Europejski Warsaw

Opowieść o pięknych wnętrzach w hotel Raffles Europejski Warsaw

“Dwie legendy, jeden hotel” to hasło reklamowe otwartego w połowie ubiegłego roku hotelu Raffles Europejski w Warszawie. Dwa słynne koncepty hotelarskie - Hotel Europejski o 160-letniej historii oraz azjatycka marka Raffles Hotels & Resort ze 130-letnim doświadczeniem postanowiły wspólnie stworzyć miejsce na mapie Warszawy, które uchodzić ma za najbardziej luksusowy hotel w Polsce. Przyłożyć się do tego może ikoniczna już, imponująca bryła obiektu, zlokalizowanego na Krakowskim Przedmieściu. Czy przestrzenie Raffles Europejski rzeczywiście zasługują na miano najbardziej ekskluzywnych w kraju? Zapraszamy na krótki spacer po wnętrzach obiektu.

W nawiązaniu do historii

Za piękną, neorenesansową fasadą budynku kryje się 106 pokoi i apartamentów, przestrzeń relaksu SPA, strefa konferencyjna oraz bogate zaplecze restauracyjne. W przestrzeni tej Inwestorzy chcieli stworzyć miejsce, które ponownie łączyć będzie kulturę, biznes i sztukę, tak jak to było w latach świetności obiektu. Rzeczywiście hotelowe wnętrza wypełniają liczne dzieła polskich artystów XX i XXI wieku, które podziwiać można nawet w towarzystwie kuratora. Ale sztuka obecna jest tutaj nie tylko oprawiona w ramy i na piedestałach - znajdujemy ją na każdym kroku, także w apartamentach. Zachowane mosiężne okucia łóżek czy polska porcelana i szkło z lat ‘60 ubiegłego stulecia, a także meble wykonane na zamówienie przez lokalnych rzemieślników. Wszystko to sprawia, że we wnętrza stają się wyjątkowe, a przebywanie w nich można porównać z wizytą w galerii sztuki.

wnettze hotelu, aranżacja wnetrza

Opływając w luksusy

Już po przekroczeniu progu hotelu znajdujemy się w wydłużonym lobby przykrytym sklepieniem. Zaaranżowane ono zostało w ciepłych kolorach, które oddają marmurowe wykończenia kolumn i filarów oraz drewniana posadzka oraz okładzina ścian. Elementy wyposażenia są tutaj zwyczajnie imponujące - instalacja Droga Mleczna biegnąca pod sufitem, czy olbrzymi, kryształowy żyrandol zainstalowany w centralnej części lobby. Tam też znalazła miejsce pamiętająca czasy dawnego Europejskiego spiralna, czerwona sofa oraz niezwykły obraz Wilhelma Sasnala.

W przestrzeni lobby znajduje się cukiernia doskonale znanej niegdyś marki Lourse. Także tutaj króluje biała sztukateria, marmurowe płyty oraz liczne złote wykończenia. Przechodząc dalej trafić możemy do strefy restauracyjnej, gdzie złamana biel miesza się z brudnym pudrowym różem. Całość przełamują tapicerowane błękitną tkaniną siedziska oraz grube, lejące się zasłony w kolorze ciemnego granatu. Tak jak i w poprzednich przestrzeniach, tak i tutaj dużo się dzieje, a kolejne dodatki uzupełniają się nawzajem i tworzą oryginalną kompozycję.

Kwintesencją przestrzeni hotelu są jednak pokoje i apartamenty, które zaaranżowane zostały z nie mniejszą pieczołowitością. Obszerne łóżka o pięknych, ozdobnych wezgłowiach, eleganckie toaletki czy piękne siedziska doskonale komponują się z wyszukanymi materiałami wykończeniowymi zdobiącymi ściany i posadzkę. Także tutaj królują liczne złote detale, które podkreślają charakter wnętrz.

Opowieść o pięknych wnętrzach w hotel Raffles Europejski Warsaw - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Bloom Production Joanna Kotomska
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: PION
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!