Wyzwanie mikrometrażu od Capricorn Interiors

Wyzwanie mikrometrażu od Capricorn Interiors

O tym, jak zaaranżować przestrzeń do życia na powierzchni 17 m2 opowiadają w swojej ostatniej realizacji projektanci ze studia Capricorn Interiors. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze zabytkowej, warszawskiej kamienicy wybudowanej w latach 1910-1914. Inwestorem jest polski ilustrator Krystian Ścigalski, znany szerzej jako Why-Duck, którego urzekł wyjątkowy potencjał miejsca. Mieszkanie bowiem mimo niewielkiego metrażu jest bardzo wysokie oraz posiada dachowe okno, co sprawia, że wnętrze jest niezwykle jasne i pełne powietrza. Jak projektantom udało się stworzyć przestrzeń nie tylko piękną, ale także komfortową i funkcjonalną? Zobaczcie sami.

Przemyślane strefowanie przestrzeni

Przed architektami postawiono niełatwe zadanie, jako że dom Inwestora miał stanowić także jego miejsce pracy. W ten sposób oprócz stref relaksu, kuchennej, łazienkowej oraz sypialnej w przestrzeni znaleźć się musiała także strefa pracy. Aby dobrze wykorzystać zastany charakter pomieszczenia projektanci postanowili wprowadzić do wnętrza antresolę, która miała stanowić przestrzeń sypialni. Dzięki temu w głównej przestrzeni mieszkania znaleźć się mogła niewielka kuchnia, część wypoczynkowa oraz niewielkie stanowisko pracy. Pod antresolą wydzielona została malutka łazienka, a także strefa wejściowa. Dzięki tak dobrze przemyślanym podziałom mieszkanie posiada wszystko, czego potrzeba.

W stylu retro

Przy tak niewielkim metrażu mieszkania niełatwym było utrzymanie ładu i uniknięcie efektu “zagracenia”. Nie pomagało także upodobaniu Inwestora do sztuki i dalekich podróży, będących źródłem licznych pamiątek. Jednak projektantom udało się trudności zamienić w atuty. Wnętrze wypełniają starocie i wyposażenie w stylu retro - wiekowa skrzynia zamiast stolika kawowego, bogato zdobione biurko czy stary wózek kelnerski zamiast szafki pod umywalkę. Pojawiają się tutaj także liczne dodatki, takie jak perski dywan czy liczne obrazy na ścianach. Mimo tego całość wydaje się optymalnie wypełniona i dobrze zakomponowana. Nie mamy wrażenia przepychu i nadmiaru dekoracji, wszystko jest jakby na swoim miejscu.

W części centralnej mieszkania znalazła miejsce niewielka zabudowa kuchenna, która łączy się z pomysłową bryłą schodów, kryjącą w sobie jednocześnie przestrzeń do przechowywania. W zabudowie pod schodami znajduje się także praktyczny, wysuwany blacik roboczy, stwarzający dodatkową przestrzeń do przygotowywania posiłków. W dalszej części pomieszczenia ustawiona została wygodna kanapa, na której siedząc podziwiać można kolekcję sztuki zawieszoną na przeciwległej ścianie. Tam też ustawione zostało malutkie biurko do pracy Inwestora.

Pięknie zaaranżowana została także mikroskopijna łazienka, do której wejść można przez przesuwne, drewniane drzwi. O dziwo także w łazience zajdziemy wszystko, czego potrzeba. Na dodatek wszystkie sprzęty są tutaj dobrane z dużą uwagą, przez co łazienka nabiera wyjątkowego klimatu. Tutaj też króluje styl retro, czego odzwierciedleniem są czarno-białe płytki na posadzce oraz złote i mosiężne elementy wyposażenia. Znalazło się także miejsce dla wysokiej rośliny doniczkowej, która ożywia przestrzeń.

Wyzwanie mikrometrażu od Capricorn Interiors - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Capricorn Interiors
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 17 m2
Zdjęcia: Kąty Proste
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!