Nietypowe wnętrze siłowni WF Kostrzyn od SpaceLab

Nietypowe wnętrze siłowni WF Kostrzyn od SpaceLab

Bardzo często ostateczny projekt wnętrza determinuje zastana sytuacja budynku, która narzuca pewne rozwiązania funkcjonalne. Tak było i w przypadku siłowni i klubu fitness WF workout&fitness, zlokalizowanego w Kostrzynie nad Odrą w budynku o okrągłym planie. Właśnie z takim nietypowym planem musieli zmierzyć się architektki Agnieszka Deptuła i Alicja Garbowska z pracowni SpaceLab tworząc przestrzeń, która będzie odpowiadała potrzebom użytkowników. Siłownia WF należy do firmy BB Capital Group, która postanowiła na potrzeby stworzenia sportowego obiektu przebudować jedno z pięter swojego budynku. Jednak to, co pozostało bez zmian, to charakterystyczny plan obiektu, który bezpośrednio oddziałuje na funkcjonalność wnętrz.

Ring komunikacyjny

Kluczową rolę w projekcie odgrywa okrągły układ, który od razu sugerować może, że nie będziemy mieli do czynienia ze sztampowym wnętrzem. Tutaj trudny plan obiektu zamieniony został w atut, nadaje on bowiem ciekawego i niebanalnego charakteru przestrzeni. W klubie fitness utworzono ring komunikacyjny, wokół którego rozlokowane zostały kolejne strefy, czyli recepcja, strefa cardio, maszyny wolnostojące, ciężary, strefa treningu funkcjonalnego, a także całe zaplecze sanitarne, a więc szatnie, łazienki oraz sauna. W dwóch końcach ringu znajdują się wejścia do sali ćwiczeń grupowych oraz fitness.

siłownia, aranżacja wnetrza siłowini

Witamy w WF

Po przekroczeniu progu obiektu znajdujemy się w otwartej recepcji o minimalistycznym wyposażeniu. Dominująca jest tutaj monolityczna bryła lady recepcyjnej o prostym, geometrycznym kształcie, wykonana z płyty w kolorze cytrynowym. Kolor ten kontynuowany jest dalej na posadzce i przechodzi płynnie w wykończenie ściany pod obszernym przeszkleniem. Żółta barwa uzupełniona jest tutaj o przygaszony brudny róż, będący dominującym kolorem także w pozostałych częściach obiektu. Charakterystycznym elementem recepcji jest wykończenie ściany za ladą w postaci printu w jodełkę francuską. Tam też znajduje się proste, czarne logo marki.

Niebanalne wykończenia

W przestrzeni klubu WF królują brudny pudrowy róż oraz matowa czerń, będące bazą kolorystyczną. Dla kontrastu wprowadzono tutaj także silny akcent kolorystyczny, w postaci cytrynowej barwy, znanej z przestrzeni recepcji. Dużym wyzwaniem projektu było wykonanie zabudowy meblarskiej w przestrzeni ringu biorąc pod uwagę łukowy kształt ścian. Projektanci zastosowali zabudowę z listewek, które pojawiają się zarówno na ścianach, jak i na suficie. Ażurowy motyw wykorzystany jest także jako przepierzenie oddzielające część recepcji od strefy do ćwiczeń. Dodatkowo sufit wzbogacony został o przyjemne oprawy oświetleniowe w postaci podłużnych listew.

Nietypowe wnętrze siłowni WF Kostrzyn od SpaceLab - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Agnieszka Deptuła i Alicja Garbowska | SpaceLab
Inwestor: BB Capital Group
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Metraż: 600 m2
Zdjęcia: Moiz
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji siłowni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!