Meksykański powiew w aranżacji wnętrza w domu we Wrocławiu

Meksykański powiew w aranżacji wnętrza w domu we Wrocławiu

Przestrzeń lekka, nienachalna, w której chce się przebywać. Tak w kilku słowach można byłoby opisać ostatnią realizację pracowni Finch Studio, która obejmowała wnętrza domu we Wrocławiu. Projektanci każdorazowo serwują nam wysmakowane wnętrza pełne zaskoczeń, w których pierwsze skrzypce odgrywają materiały i bryły. Tym razem ich propozycja to utrzymana w wakacyjnym klimacie aranżacja w stylu boho, rodem z meksykańskich miasteczek nadmorskich. Jest pięknie i przytulnie.

Ciepłe tony bieli

Bez wątpienia na wyjątkową atmosferę panującą w przestrzeni składa się między innymi zastosowana kolorystyka. Króluje tutaj biel uzupełniona jedynie o niezwykle subtelne odcienie szarości czy beżu. Ale głównym partnerem bieli jest naturalne drewno, wszechobecne we wnętrzach. Można byłoby powiedzieć, że jest to połączenie już klasyczne, jednak tutaj podane zostało w zupełnie inny sposób. Piękny i delikatny styl boho sprawia, że nie można mówić tutaj o sztampowym rozwiązaniu. Dodatkowym uzupełnieniem kolorystycznym aranżacji są plamy barwne w postaci soczystych zielonych roślin doniczkowych, które wypełniają wnętrza.

aranżacja mieszkania, boho

Drewno w wielu odsłonach

Dominujące naturalne drewno wypełnia kolejne pomieszczenia wnętrza, zaczynając od salonu o otwartym planie, kończąc na wyjątkowym pokoju kąpielowym. W tym pierwszym głównym punktem jest miejsce relaksu w sąsiedztwie zabudowanego, ukrytego w ścianie kominka. To tam ustawiony został obszerny, tapicerowany narożnik z całą masą miękkich poduszek. W towarzystwie sofy znajduje się efektowny stolik kawowy o wykończeniu z giętego drewna oraz niskie drewniane fotele, nawiązujące swoją bryłą do mebli ogrodowych. Elementem składowym całości są naturalne tkanin, jak len czy bawełna oraz pleciony dywan.

W tym samym pomieszczeniu znajduje się także obszerny drewniany stół o prostej, grubo ciosanej bryle oraz krzesła  z wiklinowym wykończeniem. Wiklina i trawa morska pojawiają się zresztą także jako abażury opraw oświetleniowych, doniczki czy dekoracje. Stanowi ona także główny element kącika na piętrze oraz sypialni, gdzie pojawia się w postaci licznych wykończeń, a także elementów umeblowania.

Na uwagę zasługuje także naturalne drewno w kuchni, gdzie wykorzystane ono zostało jako fronty zabudowy i półki. Tam też pojawiają się delikatne, kamienne płytki zdobiące ścianę. Te same płytki znajdziemy w wyjątkowym pomieszczeniu domu, a więc pokoju kąpielowym z wyeksponowaną wolnostojącą wanną i znajdującym się przy niej kominku. Także tutaj dominuje biel i naturalne dodatki, uzupełnione o piękne drewniane fronty szafek i półki.

Meksykański powiew w aranżacji wnętrza w domu we Wrocławiu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Magdalena Kwoczka / Finch Studio
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Wrocław
Zdjęcia: Ayuko Studio
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!