Urzekająca klasyka w aranżacji domu w Warszawie

Urzekająca klasyka w aranżacji domu w Warszawie

Dziś przygotowaliśmy dla Was projekt “długodojrzewający”, ale jak wiadomo, to co długo dojrzewa, to najlepiej smakuje. Nie wiadomo, czy jest to prawda uniwersalna, jednak w tym przypadku możemy śmiało zgodzić się z takim twierdzeniem. Projekt dotyczył aranżacji wnętrza domu w Warszawie, które miało stać się przytulną, ale jednocześnie funkcjonalną przestrzenią dla rodziny. W tym celu projektantki sięgnęły po klasyczną stylistykę, która zaproponowana została jednak w niesztampowy sposób. Zapraszamy na krótki spacer po wnętrzach urządzonych z pasją i pomysłem.

Aby poczuć się swobodnie we wnętrzu

Sercem domu jest znajdująca się na parterze przestrzeń salonu z jadalnią oraz kuchnią. Ta ostatnia może być zarówno otwarta jak i zamknięta, a to za sprawą dużych, przesuwnych drzwi z mlecznego szkła, za którymi znajduje się kuchnia. W domu znajduje się również sypialnia, pokój dziecięcy oraz łazienki. Na piętro prowadzą spiralne, drewniane schody.

Rozmieszczone w przestrzeni domu kolejne elementy wyposażenia wydają się zajmować swoje miejsce w sposób zupełnie niewymuszony. Wszystko ma swoje miejsce, a pomieszczenia zdają się być przestronne i pełne powietrza. W salonie umieszczona została masywna kanapa w stylu chesterfield, obita brązową skórą. W jej otoczeniu znajduje się niski, kolonialny stolik kawowy, a także zabudowujący ścianę regał z otwartymi półkami. W kompozycję skrzętnie wprowadzony został żeliwny kominek, który objęty został ciemnodrewnianą opaską, co dodatkowo podkreśla jego obecność w pokoju.

Tuż przy szklanych drzwiach kuchni ustawiony został duży, drewniany stół o bryle nawiązującej do tradycyjnej ławy, a przy nim groteskowo ustawione zostały taborety o żeliwnej, matowej konstrukcji. Za przesuwnymi drzwiami znajdziemy U-kształtną zabudowę kuchni, a pośrodku niej praktyczną wyspę. Układ zabudowy podkreśla dodatkowo wykończenie posadzki, które w części centralnej stanowią czarno-białe patchworkowe płytki, zaś w części obiegającej wyspę - ciemne drewno parkietu, kontynuowane tutaj z przestrzeni salonu.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu, dom w warszawie

Tradycyjnie, acz z pazurem

Wyszukany zmysł estetyczny oddany został także w pozostałych pomieszczeniach warszawskiego domu. Dotyczy to przede wszystkim łazienek, gdzie zastosowana została wyszukana armatura, a także tradycyjne szafki o bogato zdobionej formie. Posadzkę zdobią tutaj piękne płytki o monochromatycznych printach, na ścianach zaś znajdziemy białe płytki oraz ozdobne wykończenie w formie sztukaterii na wysoki połysk.

Chociaż projektantki zastosowały szereg umeblowania utrzymanego w klasycznej stylistyce, trudno mówić tutaj o typowych rozwiązaniach. Charakter przestrzeni tkwi bowiem w detalach, które urozmaicają aranżację, a także przełamaniach stylowych, takich jak szereg industrialnych motywów. Należą do nich czarne, stalowe konstrukcje czy surowa, nieotynkowana ściana.

Urzekająca klasyka w aranżacji domu w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Hanna Pietras, Magdalena Szczepaniak
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!