Aranżacja wnętrza nowej przestrzeni coworkingowej Solutions.rent

Aranżacja wnętrza nowej przestrzeni coworkingowej Solutions.rent

Stylowość i piękno nie są domenami zarezerwowanymi dla powierzchni mieszkaniowych. Dlaczego by nie sprawić, aby przestrzeń naszego biura, w której spędzamy w końcu sporą część dnia, zaaranżowana została z taką samą pieczołowitością, co nasz salon? Właśnie z takiego założenia wyszli architekci z The Design Group, aranżując przestrzeń nowej strefy coworkingowej w Warszawie. Solutions.Rent czyli znana izraelska marka właśnie otworzyła swoją drugą już lokalizację w Warszawie - na Placu Trzech Krzyży. To tutaj bije energia miasta, tutaj też znajduje się budynek Ethos, którego dwa piętra zajmuje przestrzeń Solutions.Rent. Zobaczmy, jakie wnętrza przygotowali dla nas projektanci.

Przestrzeń do pracy

Zlokalizowane na pierwszym i trzecim piętrze biura Solutions.Rent zajmują łącznie powierzchnię 3600 m2, na której znajdziemy aż 505 stanowisk pracy, 12 kompletnie wyposażonych sal konferencyjnych, przestrzeń eventową mieszczącą 200 osób oraz bar. Dla najemców przygotowane zostały różne rozwiązania - indywidualne tzw. “hot desk” czy biurka dedykowane, ale także 2-3-osobowe biura oraz większe powierzchnie dla pracy w dużych zespołach nawet do 300 osób. Jak mówi sam Inwestor, biura Solutions.Rent to nie tylko przestrzeń pracy, ale także miejsce, w którym nawiązać możemy nowe kontakty, wymienić doświadczenia czy zainspirować się.

aranżacja wnętrza, aranżacja biura

Funkcjonalnie i stylowo

W przypadku biur do wynajęcia funkcjonalność jest kluczowa, bowiem właśnie ona ma odróżniać naszą wynajmowaną przestrzeń biurową od domowego gabinetu. Na Placu Trzech Krzyży funkcjonalności tej w pewnością nie brakuje. Przemyślanie opracowana przestrzeń biurowa to szereg funkcjonalnych stref, ułatwiających codzienną pracę, ale także stwarzających okazje do relaksu w przerwie czy pogawędki z innymi najemcami. Służyć temu mają przestrzenie wspólne, takie jak dobrze wyposażona kuchnia, przestrzeń jadalni czy część rozrywkowa ze stołem bilardowym i telewizorem.

Inwestorzy mają jednak świadomość, że wygoda to nie wszystko. Dynamicznie rozwijający się rynek coworkingu pozwala na “wybrzydzanie” i szukanie takiej przestrzeni, którą oprócz ergonomii pracy cechuje coś jeszcze. Tym czymś bez wątpienia jest design, a jego Solutions.Rent odmówić nie można. Wnętrza wypełniają przygaszone, stylowe barwy takie jak butelkowa zieleń, stonowane odcienie czerwieni i rdzawości. Tłem dla nich jest matowa czerń ścian, naturalne drewno posadzki oraz pojawiające się gdzieniegdzie surowe, betonowe elementy, które razem z otwartym sufitem, eksponującym biegnące instalacje, budują nieco industrialny klimat przestrzeni.

Mimo tego całość aranżacji odbierana jest bardzo kameralnie, wręcz “domowo”. Przyczyniają się do tego z pewnością elementy wyposażenia, takie jak miękkie, tapicerowane siedziska obite przyjemnymi w dotyku tkaninami, naturalne materiały jak drewno czy kamień, a także dające ciepłe światło klimatyczne oprawy oświetleniowe. Aranżację ożywiają także liczne przeskalowane printy oraz kompozycje z roślin dekorujące ściany.

Aranżacja wnętrza nowej przestrzeni coworkingowej Solutions.Rent - metryczka projektu wnętrza

Projekt: The Design Group Konrad Krusiewicz
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 3600 m2
Zdjęcia: Fotomohito
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji przestrzeni biurowej


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!