Harmonia w przestrzeni czyli aranżacja wnętrza na warszawskim Powiślu

Harmonia w przestrzeni czyli aranżacja wnętrza na warszawskim Powiślu

Jak mówią sami projektanci - “lubimy to wnętrze za oszczędność i naturalność” i wydaje się, że tymi słowami udało im się trafić w sedno. Przestrzeń mieszkania, którą chcemy Wam dzisiaj zaprezentować, to doskonale wyważona kompozycja brył i kolorów, dająca poczucie spokoju i harmonii. Mieszkanie zlokalizowane jest w Warszawie na Powiślu, a autorami aranżacji są projektanci ze stołecznej pracowni Indoor. Projekt doczekał się realizacji pod koniec ubiegłego roku.

Charakterystyczną cechą mieszkania jest otwarty plan przestrzeni, dzięki czemu kolejne pomieszczenia sprawiają wrażenie płynnie przechodzić jedno w drugie. Sercem mieszkania jest salon, do którego dyskretnie wkrada się kuchenna wyspa, otwierająca przestrzeń kuchni. Dalej przechodzimy do przestrzeni prywatnej domowników z miejscem do spania, a także strefą umożliwiającą pracę.

Salon otwarty

Przestrzeń salonu posiada dwie strefy, które w myśl zastosowania otwartego planu, oddzielone są od siebie jedynie drewnianym przepierzeniem. Część główna to miejsce spotkań. Znajduje się tutaj tapicerowana szarą tkaniną kanapa oraz niewielki stolik kawowy, a także dominujący, intensywnie czerwony fotel z podnóżkiem. Wszystkie te meble cechuje lekka, ażurowa konstrukcja oraz typowy dla aranżacji nowoczesny design. Za kanapą ustawiony został modułowy regał wykonany z białej i drewnianej płyty. Druga część salonu to znajdująca się za przepierzeniem strefa odpoczynku. Tutaj także umieszczona została szara sofa oraz niewielki stolik, zaś najistotniejszym elementem, który ożywia całą przestrzeń, jest kompozycja roślinna w postaci zielonej ściany za sofą.

aranżacja wnetrza, indoor, aranżacja mieszkania

Praktyczna kuchnia

Moduł zabudowy znajdującej się w przestrzeni salonu znajduje swoją kontynuację jako zabudowa kuchenna. Jego masywna, drewniana bryła kryje za minimalistycznymi frontami szereg szafek i zabudowanych sprzętów. W głównej części zabudowy znajduje się natomiast wnęka o czarnym, matowym wykończeniu, gdzie umieszczony został zlew oraz szafki wiszące. W centralnej części strefy kuchennej usytuowana została wyspa z płytą grzewczą oraz znajdującym się ponad nią masywnym okapem w kształcie walca. Wyspa stanowi także miejsce do spożywania posiłków, dostawione zostały do niej bowiem wysokie, nowoczesne hokery.

Kluczowym elementem projektu są piękne, naturalne materiały wykończeniowe, a także zachowane części konstrukcji w postaci surowych, betonowych elementów. Nadają one wnętrzu autentyczny charakter i dobrze korespondują z zastosowaną, nowoczesną stylistyką. Dużą rolę odgrywają także obszerne przeszklenia, które wprowadzają do wnętrz naturalne światło, a także pozwalają na cieszenie się pięknym widokiem sylwety miasta.

Harmonia w przestrzeni czyli aranżacja wnętrza na warszawskim Powiślu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Indoor
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Piotr Mastalerz
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!