Piękne wnętrza nowo otwartego hotelu Vienna House Mokotow Warsaw

Piękne wnętrza nowo otwartego hotelu Vienna House Mokotow Warsaw

Hotelarskich perełek na mapie stolicy przybywa - kolejnym ciekawym punktem jest niedawno otwarty hotel Vienna House Mokotow Warsaw. Hotel zlokalizowany jest na warszawskim Służewcu, a poprzemysłowy charakter rejonu nie pozostał bez echa we wnętrzach obiektu. Za prosty, industrialny wystrój odpowiedzialni są projektanci z pracowni JEMS Architekci oraz architektka Agata Pleśniarowicz.

Hotel mieści się w siedmiokondygnacyjnym budynku, a w jego przestrzeni znajdują się 164 pokoje hotelowe, w tym 44 o podwyższonym standardzie. Biznesowo-lifestylowy charakter obiektu podkreśla także obszerna część konferencyjna, zajmująca aż 180 m2 oraz przemyślane lobby ze strefą coworkingową. W hotelu nie mogło zabraknąć również przestrzeni restauracyjnej, zaprojektowanej na miarę całej realizacji.

Serce hotelu czyli lobby

Przekraczając próg hotelu znajdujemy się w komfortowym i stylowym lobby, którego przestrzeń łączy się z barem, stołami coworkingowymi, a także restauracją. Brutalistyczny charakter wnętrza przełamują piękne, wyszukane elementy wyposażenia oraz zielone rośliny doniczkowe. Znajdująca się tu lada baru o ryflowanym, złotym froncie doskonale koresponduje z ażurową konstrukcją ustawioną za barem, a także imponującymi oprawami oświetleniowymi. Industrialna stylistyka kontynuowana jest w całej przestrzeni lobby. Wyeksponowana instalacja biegnąca pod sufitem, stalowe szyny stanowiące stelaż dla opraw oświetleniowych w postaci reflektorów, a także wszechobecny beton nadają wnętrzu surowego charakteru. Całość odbierana jest jednak przytulnie i kameralnie, a to za sprawą miękkim, tapicerowanym siedziskom, lejącym się materiałom zasłon i przede wszystkim ciepłą, kojącą barwą oświetlenia.

vienna house mokowtow, aranżacja wnetrza

Zieleń w Greenhouse

Istotną częścią hotelu jest restauracja Greenhouse, która stanowi połączenie surowego, przemysłowego wnętrza i pełnego zieleni ogrodu botanicznego. W Greenhouse kontynuowana jest bowiem stylistyka zaproponowana w całym obiekcie, jednak wnętrze zostało wyraźnie ożywione poprzez wprowadzenie całej masy soczystych, zielonych roślin. Swobodny charakter przestrzeni wprowadza tutaj układ stolików biegnących wzdłuż ściany. Chociaż w Greenhouse, tak jak i w pozostałych przestrzeniach Vienna House Mokotow Warsaw, królują szarości komponujące się z betonem architektonicznym, wnętrze restauracji ożywia jasne, naturalne drewno oraz eksplozja zielonej roślinności.

Surowy design

Pokoje hotelowe to kwintesencja dobrego smaku i aktualnych trendów wnętrzarskich. Szarości zestawione z czarnymi elementami wykończeniowymi oraz jasnym drewnem nadają wnętrzom harmonii. Geometryczne formy wyposażenia doskonale komponują się z wszechobecnym betonem architektonicznym. Wisienką na torcie są natomiast biegnące od podłogi do sufitu przeszklenia, które wprowadzają do wnętrza światło i powietrze.

Piękne wnętrza nowo otwartego hotelu Vienna House Mokotow Warsaw - metryczka projektu wnętrza

Projekt: JEMS Architekci / Agata Pleśniarowicz
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji hotelu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!