Wszystko gra czyli aranżacja wnętrza pełna muzyki

Wszystko gra czyli aranżacja wnętrza pełna muzyki

Kluczem do stworzenia aranżacji, która będzie odporna na zmieniające się trendy i upływający czas, jest wprowadzenie do wnętrza ducha jego właściciela. Tak właśnie zrobili projektanci z pracowni KODO przy swoim ostatnim projekcie. Już od progu zalewa nas mieszanka barw, form i dodatków, które związane są bezpośrednio z pasjami Inwestorów. W mieszkaniu znajdziemy całą masę inspiracji z muzycznego świata, ale także dobrą polską sztukę, która - jak to sztuka - nie wyjdzie z mody.

Niewielka przestrzeń mieszkania obejmuje strefę wejściową, sypialnię i łazienkę z oddzielną toaletą. Sercem mieszkania jest natomiast salon z otwartą kuchnią i jadalnią i to tam toczy się codzienne życie domowników. To, co przykuwa wzrok, to ciągłość kompozycji i konsekwencję, wszystkie pomieszczenia są bowiem zaaranżowane z dużą pieczołowitością i dbałością o szczegóły. Dzięki temu aranżacja jest spójna i kompletna.

Z pazurem od progu

Wnętrze budzi nasze zainteresowanie już od progu. Wystrój strefy wejściowej od razu nasuwa silne skojarzenie z zainteresowaniami domowników. Ściany holu wykończone sztukaterią, a na nich zawieszone elektryczne gitary. Przechodząc do salonu znajdujemy się w przestrzeni pełnej geometrycznych form i ciepłych kolorów. Pierwsze skrzypce grają tutaj granat, żółty i czerwony, które wprowadzone zostały w postaci elementów wyposażenia, takich jak krzesła, kanapa czy część zabudowy kuchennej.

Bazę stanowi zaś klasyczna biel zestawiona z ciepłym drewnem posadzki. Kolory tworzą tutaj przyjemną i nienachalną kompozycję. Podobnie istotna jest zabawa geometrią, która odzwierciedlona została w formie otwartego regału o kolorowych segmentach. Wspomnijmy do tego o ażurowych formach krzeseł i stolików kawowych oraz nonszalancko zestawionych oprawach oświetleniowych nad stołem. Wszystko to razem sprawia, że wnętrze jest charakterystyczne, a przy tym ciepłe i przytulne.

aranżacja wnetrza, aranżacja mieszkania

Cała masa printów

W swoim projekcie architekci szczególną rolę powierzyli wzorom wprowadzonym w postaci okładzin ścian. I tak w kuchni znajdziemy wzorzyste płytki ceramiczne pomiędzy szafkami kuchennymi, w sypialni zaś tapetę z motywem florystycznym. Królestwem printów jest natomiast łazienka, gdzie patchworkowe płytki zdobią nie tylko ściany, ale także podłogę. Kolorystycznie nawiązują one do barw, które wykorzystane zostały w pozostałych pomieszczeniach. Wzory wprowadzają do wnętrz różnorodność, jednocześnie spajając je ze sobą i zapewniając stylistyczną ciągłość.

Wszystko gra czyli aranżacja wnętrza pełna muzyki - metryczka projektu wnętrza

Projekt: pracownia KODO
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!