Babskie wnętrze w Gdańsku od studia Loko

Babskie wnętrze w Gdańsku od studia Loko

Jedna z ostatnich realizacji studia Loko z Sopotu to aranżacja przestrzeni nowego punktu na mapie sąsiedzkiego Gdańska. A jest nim ciekawy koncept MAM będący miejscem szczególnym, powstałym z myślą o mamach - zarówno tych mających już swoje pociechy, jak i tych, które do roli mamy dopiero się przygotowują. Koncept łączy w sobie wiele funkcji - gabinetu kosmetycznego, ginekologicznego, fizjoterapii, a także miejsca warsztatów dla rodziców oraz dzieci. Biorąc pod uwagę założenia konceptu, projektanci musieli w taki sposób “ugryźć” przestrzeń nie tylko spójną, ale przede wszystkim, aby dobrze czuły się w niej zarówno mamy jak i ich pociechy.

W kobiecym stylu

We wnętrzach króluje minimalizm i lekki, kobiecy ton. Po przekroczeniu progu znajdujemy się w przestronnej strefie wejściowej, gdzie znajduje się lada recepcyjna o prostej, zgeometryzowanej bryle. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrze pełne jest światła, zaś masa zielonych roślin doniczkowych ożycia przestrzeń i stanowi wyraźne plamy barwne. Pojawia się tutaj delikatna dekoracja ścienna w postaci drewnianych ram uzupełnionych szarą tapicerką o grubym splocie. Na jednej z nich widnieje piękne, proste logo marki.

Także w kolejnych pomieszczeniach umeblowanie i wyposażenie jest możliwi proste i nowoczesne. Jednocześnie trudno mówić tutaj o surowości, wręcz przeciwnie. Gabinety, choć sterylne, mają przyjemny charakter, dzięki czemu przebywanie w nich może być przyjemnością i miłą przerwą w ciągu zabieganego dnia.

MAM, loko, aranżacja salonu, aranżacja wnętrza

Biel przede wszystkim

Kolor biały we wnętrzu przynosi odprężenie i spokój, łatwiej zebrać myśli i dać odpocząć oczom. Właśnie dlatego projektanci postawili na biel, jako główną i dominującą barwę w przestrzeni lokalu. W końcu wpadające tutaj mamy tego właśnie szukają - chwili wytchnienia. Biel ścian, sufitu i posadzki sprawia, że pomieszczenia zdają się być przestronne i jasne. Uzupełnieniem jest tutaj jasne drewno, pojawiające się tu i ówdzie, jako element wyposażenia czy dekoracji.

Istotnym, choć bardzo subtelnym detalem jest czarny print, pojawiający się w kolejnych pomieszczeniach. Proste, geometryczne wzory utworzone z cienkich czarnych linii zdobią ściany poszczególnych gabinetów, wzbogacając przestrzeń, a jednocześnie nie dominując w niej.

 Dorosłym wstęp wzbroniony

Szczególną częścią konceptu jest przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych. Podzielona na kilka stref spełnia się jako miejsce, w którym bawić się mogą dzieci w każdym wieku. Pomieszczenia wypełniają dziecięce meble, takie jak szafki z zabawkami, stoliki z krzesełkami, czy kojce. Podłoga wyłożona została tutaj przyjemną, miękką wykładziną w jasnoszarym kolorze. Uwagę nie tylko najmłodszych przykuwa domek na antresoli, pod którym ustawiona została mała kuchenka-zabawka. Wyposażenie przestrzeni jest proste i estetyczne, stanowi doskonałą kontynuację lekkiej stylistyki zaproponowanej w przestrzeni głównej konceptu.

Babskie wnętrze w Gdańsku od studia Loko  - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Studio Loko
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Gdańsk
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji salonu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!