Tylko to, co ma znaczenie czyli aranżacja mieszkania w Warszawie

Tylko to, co ma znaczenie czyli aranżacja mieszkania w Warszawie

Są wnętrza dobrze zaaranżowane, są też wnętrza piękne, ale czasem natykamy się na wnętrza będące perełkami. Takie właśnie jest mieszkanie zlokalizowane przy warszawskim Placu Unii. 70-metrowa przestrzeń zaprojektowana została przez Magdę Milejską z pracowni Odwzorowanie. Motto pracowni brzmi Kreujemy autentyczne wnętrza, a my po przekroczeniu progu mieszkania w Warszawie czujemy się zupełnie przekonani, co do prawdziwości tej obietnicy.

We wnętrzu jest jasno i harmonijnie. Nie znajdziemy tutaj zbędnych ozdobników czy ogromu wyposażenia. Właściwie znajdujemy tu tylko to, co niezbędne i to, co ma dla domowników szczególne znaczenie. Dzięki temu we wnętrzach nie ma przypadkowości, a każdy element dobrany jest z pieczołowitością i właściwą wybrednością. Stąd też odrestaurowane, stare meble z historią, piękne materiały wykończeniowe i pojedyncze, wyeksponowane dodatki.

aranżacja wnętrza, aranżacja mieszkania

Dominanta kolorystyczna strefy dziennej

Sercem mieszkania jest salon z przestrzenią kuchenną, przy czym założeniem projektu było, aby ta druga nie stała się częścią roboczą pomieszczenia. Stąd wykorzystanie eleganckich, matowych frontów zabudowy w głębokim odcieniu granatu. Zestawione one zostały ze szlachetnymi, marmurowymi blatami oraz wyszukanymi uchwytami z mosiądzu od Plankton. Stworzona w ten sposób część kuchenna doskonale komponuje się z resztą salonu.

Tam zaś znajdziemy piękny, odrestaurowany okrągły stół z drewna czy będący od lat w rodzinie domowników kredens o masywnej bryle. Naprzeciwko kredensu swoje miejsce znalazła wygodna, tapicerowana sofa - druga silna plama barwna kompozycji strefy dziennej. Sofa obita została aksamitnym materiałem w kolorze butelkowej zieleni. Do tego stolik kawowy o stelażu w kolorze starego złota czy korespondująca z nim stojąca lampa.

Harmonia i spokój

Kolejnym pomieszczeniem, w którym każdy element ma znaczenie, jest sypialnia utrzymana w subtelnej, piaskowej kolorystyce. Beżowe tekstylia w przestrzeni łóżka czy proste zasłony doskonale komponują się ze starym, olejowanym parkietem ułożonym w klasyczną jodełkę. Do sypialni trafiła też elegancka toaletka o żeliwnej konstrukcji, a także geometryczny drewniany regał na książki. Przesuwne stalowe drzwi prowadzą natomiast do oddzielnej garderoby domowników.

Spokojna i wyważona stylistyka kontynuowana jest także w łazience, która służyć ma przede wszystkim jako pokój kąpielowy. Wanna obłożona została marmurową mozaiką, która kontynuowana została także na posadzce. Wielofunkcyjna zabudowa stanowi jednocześnie szafkę pod umywalką, a także miejsce, w którym schowana mogła zostać pralka. Fronty zabudowy w kolorze ciemnej, przybrudzonej zieleni dobrze komponują się z licznymi elementami w kolorze starego złota, takimi jak uchwyty, natrysk prysznicowy czy rama lustra.

Tylko to, co ma znaczenie czyli aranżacja mieszkania w Warszawie - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Magda Milejska | Odwzorowanie
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 70 m2
Zdjęcia: Patrycja Stef
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęc aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!