Aranżacja wnętrza restauracji Bon Apetito w Galerii Jurajskiej

Aranżacja wnętrza restauracji Bon Apetito w Galerii Jurajskiej

Zrobiło się smakowicie! W częstochowskiej Galerii Jurajskiej pod koniec ubiegłego roku pojawiła się ciekawa lokalizacja dla fanów dobrej kuchni, a także dobrego designu. Sieć restauracji Bon Apetito działa na zasadzie otwartego baru, gdzie klienci sami decydują o tym, co pojawi się na ich talerzu. Motto sieci głosi – zdrowo, rodzinnie i tak jak lubisz i właśnie w duchu takiej filozofii zaaranżowane zostało wnętrze lokalu.

Za projekt wnętrza odpowiada pracownia Brand'ys Design z Bielska Białej. Zespół w składzie Joanna Brandys, Ewelina Wróbel, Estera Procner i Łukasz Brandys zajął się kompleksowym rebrandingiem marki. Kluczowym elementem całej koncepcji było oczywiście wnętrze restauracji, a jednym z pierwszych punktów była nowa, lokalizacja w Częstochowie.

Subtelnie i nienachalnie

Skoro restauracja chwali się zdrowymi posiłkami skomponowanymi z wysokiej jakości produktów, projektanci postanowili oddać ich podejście także we wnętrzach. Wykorzystując naturalną kolorystykę oraz przyjemne materiały zespół Brand'ys Design stworzył nienarzucające się wnętrze, w którym posiłek na pewno będzie smakował jeszcze lepiej.

Króluje tutaj jasne drewno oraz płyty na wysoki połysk o rysunku białego marmuru. Do tego biel i czerń w formie geometrycznego printu, a także matowe okładziny ścian. Obecne we wnętrzu bryły mają opływowe kształty i zaokrąglone narożniki. Dotyczy to zarówno narożników ścian, jak i blatów stołów czy stelaży siedzisk. Wszystko razem daje wrażenie niewymuszonej naturalności i bliskości naturze.

aranzacja restauracji, aranżacja wnętrza

Blisko natury

Skoro serwowane tutaj specjały są zdrowe i naturalne, projektanci postanowili wyeksponować wagę, jaką marka przywiązuje do roli natury. Stąd też niezwykle interesujące instalacje wykorzystujące wałki kuchenne, które w formie swojego ułożenia nawiązują do kłosów zboża. Ich diagonalne ustawienie dobrze koresponduje z pojawiającym się geometrycznym printem w formie jodełki na posadzce, ścianach oraz zadaszeniu nad barem.

Modna nowoczesność i nuta tradycji

W aranżacji znajdziemy szereg rozwiązań, które cieszą się dużym powodzeniem na wnętrzarskim podwórku. Stalowe konstrukcje z czarnych kształtowników zamontowane ponad barem, proste stoliki o czarnych stelażach i białych blatach oraz niezwykle modne ostatnio ryflowanie zastosowane na dużych płaszczyznach lokalu. Żeby nie było nudno nowe dobrze łączy się tutaj ze starym. I tak we wnętrzu pojawiają się gięte czarne krzesła o tradycyjnej formie, wpleciona tu i ówdzie, subtelna sztukateria na filarach oraz klasyczna markiza nad wejściem do lokalu.

Aranżacja wnętrza restauracji Bon Apetito w Galerii Jurajskiej – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Brand'ys Design
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Częstochowa
Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski |Archifolio
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji restauracji

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!